Karol Szász a jeho kuchyňa za štátne

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: reprofoto

Kauza spojená s pôsobením bývalého ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SASKA) na výstave EXPO v Dubaji stále nezhasla. Po kontroverziách ohľadom rodinných dovoleniek, konzumácie alkoholu na úkor štátu a sporných osláv s ľuďmi z kriminálneho prostredia, sa teraz objavuje ďalší škandál, ktorý vrhá tieň na túto kauzu. Na výstave EXPO v Dubaji sa objavuje ďalší tajomný škandál: Ministerstvo hospodárstva má podozrivo ticho ohľadom prevodu zariadenia kuchyne a majetku na podnikateľa Karola Szásza, ktorého firma zabezpečovala catering na výstave. Čo sa vlastne deje a prečo ministerstvo mlčí?

 

V centre pozornosti je slovenský expozit, ktorý bol súčasťou výstavy EXPO v Dubaji a ktorý bol primárne zverený do starostlivosti vtedajšieho ministra hospodárstva, Richarda Sulíka. Zdá sa, že tento stánok je spojený s rôznymi kontroverznými udalosťami. Okrem spomínaných afér z oblasti osobného života Sulíka, teraz vypláva na povrch ďalší problém.

Podnikateľ Karol Szász, ktorého spoločnosť zabezpečovala catering na výstave, sa podľa zistení ukazuje, že si mal ponechať majetok ministerstva hospodárstva, vrátane zariadenia kuchyne a ďalšieho vybavenia. Tieto aktivity mali byť realizované cez podozrivo nejasné prevody. Vzhľadom na túto situáciu vznikajú otázky ohľadom transparentnosti a zodpovednosti v správe majetku a financií.

Ministerstvo mlčí, čím ešte viac rozpaľuje plamene podozrení. Redakcia portálu, ktorá sleduje kauzu, sa snažila získať vyjadrenia zo strany ministerstva. Adresovala konkrétne otázky týkajúce sa vydaných licencií, prevodu majetku a iných súvislostí. Bohužiaľ, reakcie zo strany ministerstva sa nedočkala.

Toto mlčanie vytvára priestor pre ďalšie špekulácie a zvyšuje obavy verejnosti o možné nezrovnalosti. Kauza pôsobenia na výstave EXPO v Dubaji tak zostáva stále otvorená a spôsobuje diskusie o transparentnosti, etike a zodpovednosti v politickom prostredí.