OĽaNO chce štvorkoalíciu, pre SaS majú drsný odkaz!

Autor: Redakce

Včera vystúpil predseda hnutia Sme Rodina Boris Kollár v televíznej diskusii s Petrom Pellegrinim. Na včerajšie slová Borisa Kollára o aktuánej vládnej kríze, možnosti menšinovej či úradníckej vlády zareagovali dnes aj jeho zvyšní koaliční partneri.

Prioritou predsedu vlády SR Eduarda Hegera je zachovať štvorkoalíciu. Hoci premiér po piatkovom (22. 7.) stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou v rámci riešenia súčasnej koaličnej krízy pripustil rôzne možné scenáre, za prioritu označil jednoznačne zachovanie štvorkoalície. Premiér deklaruje, že „počas leta budú v koalícii rokovať, predpokladá, že výsledok bude zrejme známy až v posledných hodinách“.

„Len v štvorkoalícii sme schopní presadzovať potrebné reformy a zároveň vytvárať politické zázemie na nerušenú prácu orgánov činných v trestnom konaní, ktoré pretvárajú mafiánsky štát na spravodlivú demokraciu,“ uviedol Heger o deň neskôr na sociálnej sieti.

Hnutie OĽaNO v pondelkovej reakcii na Kollárove slová zopakovalo záujem dovládnuť v koalícii. Zdôraznilo však zároveň, že sa maximálne sústreďuje na riešenie aktuálnych kríz a naplnenie vládneho programu. „Nemáme čas zaoberať sa osobnými traumami a boliestkami jedného koaličného partnera,“ skonštatovalo.

Predsedníčka strany za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová považuje štvorkoalíciu za najlepšie politické riešenie. Upozorňuje pritom, že spolupráca medzi rezortmi funguje. „Cieľom je štvorkoalícia a uvidíme v septembri,“ uviedla v súvislosti s ďalším možným vývojom.

SaS svoj postoj, autorizovaný na začiatku júla republikovou radou, nemení. „Po tom, ako sme 6. júla opustili koalíciu, sme pripravení podpísať novú koaličnú zmluvu, z ktorej bude vyplývať, že Igor Matovič nebude členom budúcej vlády. Ak sa tak nestane, opúšťajú ministri za SaS k 31. augustu vládu,“ zopakovali znovu liberáli.

ZDROJ: teraz.sk
ZDROJ FOTO: teraz.sk