Boris Kollár: „Za menšinovú vládu nikdy nezahlasujeme!“

Autor: Redakce

V diskusnej relácii vystúpil predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár spolu s opozičným lídrom Petrom Pellegrinim. Diskusia V politike na TA3 sa niesla najmä v znamení aktuálnej koaličnej krízy. O téme spolu s moderátorom diskutoval šéf Sme rodina Boris Kollár a predseda strany HLAS-SD Peter Pellegrini. Boris Kollár sa vyjadril k mnohým veciam, ktoré z najnovšej krízy koalície vyplývajú. K otázke predčasných volieb šéf parlamentu uviedol, že si ich vie predstaviť len v jednom prípade.

„Ak návrhy vlády podporí aj opozícia, konkrétne mám na mysli stranu Ľudové hnutie za naše Slovensko, je to v poriadku. Aj ja som ako opozičný politik podporoval tie vládne zákony, ktoré sa mi zdali dobré pre občanov. Nikdy ale nebudem v menšinovej vláde, ktorá bude závisieť na podpore ĽSNS. Toto kategoricky odmietame. V takomto prípade by sme radšej v parlamente zahlasovali za predčasné voľby,“ uviedol Boris Kollár.

Vyjadril sa aj k správaniu svojich koaličných partnerov. Podľa neho doteraz nebol za otvorenie koaličnej zmluvy, lebo Richard Sulík žiada personálnu zmenu na poste ministra financií (teda odchod Igora Matoviča) a nie „nové kilečko“. Teraz názor zmenil a povedal:

„Koaličná zmluva je podľa mňa dobrá. Ale pokiaľ vyzývam svojich koaličných partnerov Sulíka s Matovičom na to, aby urobili kompromis, musím ísť aj ja cestou kompromisu. Preto som odteraz ochotný otvoriť koaličnú zmluvu, “ ozrejmil zmenu Boris Kollár.

K partnerom ďalej uviedol, že nepovažuje za dobré ani konštruktívne, ak si verejne nadávajú do „psychiatrických pacientov a „idiotov“. Podotkol, že ak by sa on takto správal k niektorému z nich, nikdy by na vláde nič nepresadil.

Šéf hnutia Sme Rodina tiež povedal, že jeho prioritou počas vládnutia súčasnej vlády je ešte presadiť ekekučnú amnestiu. Aj preto by bol rád, keby sa koalícia zachovala správne a jeho kolegovia Igor Matovič a Richard Sulík „dostali rozum“ a vyriešili si svoj personálny spor. V relácii nečakane vyzdvihol aj to, že aj len ústne dohody, ktoré uzavrel s Petrom Pellegrinim, vždy platili.

ZDROJ: teraz.sk
ZDROJ FOTO: teraz.sk