Občania Rimavskej Soboty budú mať 480 nových pracovných miest, príde k nim nemecká elektrotechnická firma Winkellman

Autor: Lucia Peštová
ZDROJ FOTO: FB Winkelmann

Rimavská Sobota, nebude mať núdzu o prácu, vďaka hnutiu SME RODINA, ktorá sem prilákala nemeckú elektrotechnickú firmu Winkellman, ktorá bude vyrábať tepelné čerpadlá. Zamestná 480 zamestnancov. V meste sa zníži nezamestnanosť. Okres Rimavská Sobota si aj v novembri zachoval nelichotivé prvé miesto v miere nezamestnanosti. Podľa štatistík, tomto okrese je  najvyššia miera evidovanej nezamestnanosti spomedzi všetkých okresov na Slovensku.

Vďaka hnutiu SME RODINA, získa Rimavská Sobota 480 pracovných miest
Mesto Rimavská Sobota má už dlhodobo prvé miesto v rebríčku nezamestnanosti na Slovensku, čo sa však už čoskoro vďaka hnutiu Sme rodina zmení!
Vďaka pomoci z ministerstva práce a mesta Rimavská Sobota sa nášmu predsedovi Boris Kollar, ministrovi práce Milan Krajniak a poslancovi NR SR Jozefovi Šimkovi podarilo do tohto mesta prilákať nemeckú elektrotechnickú firmu Winkelmann vyrábajúcu tepelné čerpadlá, ktorá uprednostnila Slovensko pred ostatnými krajinami, s ktorými rokovala ako je Poľsko, Maďarsko a Srbsko. Rimavská Sobota sa tak môže tešiť na vyše 480 nových pracovných miest.
Veríme, že táto skvelá správa zlepší deň hlavne obyvateľom tohto regiónu, ktorí mali záujem pracovať, no nemali toľko možností, čo sa teraz vďaka nám zmení!