Nové informácie o tragickom úmrtí influencerky Diany Hô Chí v Chorvátsku

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Diana Hô Chí

BLATO/BRATISLAVA – Slovensko smúti nad stratením známej osobnosti. Diana Hô Chí, 39-ročná influencerka s vietnamskými koreňmi, zomrela tragicky pri obci Blato na chorvátskom ostrove Korčula. Jej priateľ, ktorý je zároveň inštruktorom freedivingu, objavil jej telo na morskej hladine. Diana bola kondičnou trénerkou, inštruktorkou jógy a úspešnou influencerkou so silným online dosahom. Jej smrť šokovala nielen rodinu a priateľov, ale aj verejnosť a médiá.

 

Diana sa práve nachádzala v Chorvátsku, kde spolu so svojím priateľom trénovala freediving, čo je potápanie bez dýchacieho prístroja. Jej priateľ bol skúseným inštruktorom v tejto oblasti. Práve on našiel Dianino telo na morskej hladine a okamžite začal s pokusmi o oživenie. Bohužiaľ, všetky snahy boli neúspešné a Diana zomrela.

Detaily okolo príčiny smrti zatiaľ nie sú potvrdené. Rodina čaká na výsledky pitvy, ktoré by mali určiť presnú príčinu tragédie. Lucia, sestra zosnulej influenserky, uviedla pre médiá, že Dianino telo nevykazovalo známky utopenia. Pravdepodobne išlo o zástavu srdca alebo iný kritický zdravotný stav.

Dianu našli v utorok popoludní asi 100 metrov od pobrežia. Napriek okamžitej lekárskej starostlivosti však Diana neprežila. Obhliadajúci lekár ju vyhlásil za mŕtvu a jej telo bude podrobené pitve na presnejšie určenie príčiny úmrtia. Sestra Diany informovala, že telo nebude možné prepraviť na Slovensko až do skončenia pitvy.

Slovenské veľvyslanectvo v Záhrebe sa o prípad stará a poskytuje rodine potrebnú konzulárnu asistenciu. Detaily však z dôvodu ochrany osobných údajov nebudú zverejňované. Diana Hô Chí zanecháva po sebe prázdne miesto nielen vo svete fitness a influenserstva, ale aj v srdciach tých, ktorí ju poznali a obdivovali.