Návrat Martriny Brisudovej do hnutia OĽANO: Komu odovzdáme osud krajiny?

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Martina Brisudová

V politickom svete Slovenska sa odohrala významná udalosť, keď poslankyňa Národnej rady Martrina Brisudová oznámila svoje rozhodnutie vrátiť sa do hnutia OĽANO. Po období pôsobenia v Občiansko-demokratickej platforme sa rozhodla znovu sa vrátiť do hnutia OĽANO, čo prináša zmenu nielen pre Brisudovú, ale aj pre poslanecký klub, ktorý sa postupne mení a prispôsobuje aktuálnym okolnostiam.

 

Pôvodne mal poslanecký klub OĽANO 11 poslancov, avšak niektorí z nich sa po voľbách plánujú stiahnuť z verejného života. Pre Brisudovú znamená návrat do klubu OĽANO osobnú a politickú rozhodnosť. V jej vyjadrení zdôraznila, že život prináša zmeny a takýmito zmenami prešla nielen ona, ale aj samotný poslanecký klub. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, a dnes má možnosť vrátiť sa do klubu, ktorý sa skladá zo širokej škály ľudí rôznych spektier.

Strana OĽANO je známa svojou bojovnosťou proti korupcii a zameraním na politiku, ktorá spája ľudí. Okrem zápasu proti organizovanej kriminalite, OĽANO identifikuje aj extrémizmus ako vážne ohrozenie demokratických hodnôt Slovenska. Brisudová vyzdvihla dôležitosť otázky, Nie je jedno komu odovzdáme osud krajiny.

Brisudová vyjadrila obdiv k Matovičovi ako príkladu politika s odvahou a schopnosťou komunikovať s občanmi. Hnutie OĽANO sa tiež teší najväčšiemu zastúpeniu žien, ktoré prinášajú svoje príbehy a bojujú za lepšiu budúcnosť Slovenska. V súčasnosti pôsobí v klube OĽANO aktívnych 8 poslankýň, ktoré sa zasväcujú zlepšeniu osudu krajiny, všetky tieto ženy majú svoje príbehy.

Rozhodnutie Brisudovej sa vrátiť sa do klubu OĽANO prišlo v dobe, keď politická scéna prechádza hektickým obdobím.