Marián Kočner je hospitalizovaný a čaká ho operácia z dôvodu zhoršujúceho sa zdravotného stavu

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: reprofoto

Marián Kočner, odsúdený v súvislosti s kauzou vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, bol znovu hospitalizovaný v Ružinovskej nemocnici v Bratislave. Informáciu o jeho zdravotnom stave a plánovanej operácii priniesol portál noviny.sk. Kočnera do nemocnice priviezlo ozbrojené policajné komando spolu so zásahovou jednotkou ZVJS okolo 14.3 hodiny. Po pol hodine sa policajti stiahli a príslušníci ZVJS zostali strážiť Kočnera. 

 

Televízia JOJ informovala, že Kočner má problémy s pľúcami, čo viedlo k jeho hospitalizácii. Ide o druhé hospitalizovanie Kočnera v Ružinovskej nemocnici, keď ho prvýkrát hospitalizovali v sobotu 24. júna. Advokát Mariána Kočnera, Marek Para, potvrdil, že jeho zdravotný stav je vážny, no bližšie informácie neuviedol. Vzhľadom na závažnosť stavu je Kočner naďalej pod dohľadom lekárov, a všetky plánované úkony, vrátane konzultácie s advokátmi, boli zrušené.

Kočner mal vážne problémy s dýchaním, ktoré komplikovalo iné ochorenie, avšak presná diagnóza nie je známa. Zdravotný stav Kočnera je momentálne záležitosťou vážnej starostlivosti a o jeho ďalšom priebehu bude rozhodovať odborný tím lekárov.

Marián Kočner bol odsúdený na 19 rokov väzenia za objednanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Ich brutálne zavraždenie v roku 2018 spustilo sériu protestov a vyvolalo vlnu občianskej angažovanosti v Slovensku.

Momentálny zdravotný stav Kočnera vyvoláva zvýšený záujem o jeho situáciu, a verejnosť bude sledovať ďalší vývoj s očakávaním, či a ako bude jeho operácia prebiehať a aký vplyv to bude mať na jeho právne procesy.