Napriek útokom od tých, ktorí roky rozkrádali Slovensko, makáme pre ľudí a ideme ďalej

Autor: Redakce
Týmito slovami uviedla príspevok na sociálnej sieti vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.  Len za minulý rok sa im vďaka schéme podpory pre najmenej rozvinuté okresy podarilo vytvoriť 500 nových pracovných miest.
Práca pre ľudí je zvlášť dôležitá v najchudobnejších okresoch, ktoré čelia štruktúrálnym problémom a kde je ťažké prilákať veľkých investorov. Pomôcť môžu práve menšie firmy, ktoré dávajú prácu ľuďom vo svojom regióne. Štátny tajomník Dušan Velič, ktorý sa venuje regionálnemu rozvoju zároveň spúšťa ďalšie nové výzvy, ktorých cieľom je podpora pracovných miest.
Podľa jej slov, systém podpory najmenej rozvinutých okresoch zásadne prekopali, aby sa dotácie neprideľovali podľa straníckeho trička, ako to bolo v minulosti, keď sa z týchto peňazí postavila napríklad cesta k vile miestneho papaláša. Do rozhodovania zapojili aj sociálno-ekonomických partnerov a ľudí z regiónov, pretože je dôležité, aby oni rozhodovali o svojej obci, či meste. V časoch krízy sú pracovné miesta zvlášť dôležité a práve vďaka podpore zamestnávateľov dnes máme nezamestnanosť rovnakú ako pred pandémiou. Na rozdiel od predchádzajúcej krízy, počas ktorej vláda R. Fica a P. Pellegriniho pridala 150 000 nových nezamestnaných a hospodárili s dvojnásobným deficitom, ako sme mali minulý rok. Nevzdávajme zápas za úspešné a prosperujúce Slovensko!
Remišová uviedla projekt: Pomáhame rodinám školákov!
Už viac ako 18 000 žiakov stredných a základných škôl sa prihlásilo o digitálny príspevok 350 €, ktorý môžu dostať na kúpu notebooku či tabletu potrebného pri svojom vzdelávaní.
,,Celkovo takto podporíme z eurofondov 152 000 detí, vrátane všetkých prvákov na stredných školách.
Jasné, že Richard Raši a jeho kumpáni teraz škrípu zubami a útočia na mňa aj na ministerstvo. Veď miesto pomoci deťom, by oni tie eurofondy vedeli tak krásne využiť na zbytočné a predražené projekty, vďaka ktorým by milióny natiekli do vreciek oligarchom a rôznym vybvovačom. Tak to totiž fungovalo za Smerohlasu 12 rokov. My sme to stopli a zmenili. Z eurofondov pomáhame priamo rodinám a deťom, aby sa mohli kvalitne vzdelávať, aby mali úspešnú budúcnosť. Na tom nám záleží!“doplnila Remišová.

ZDROJ: Facebook/Veronika Remišová

ZDROJ FOTO: Facebook/Veronika Remišová