Naď na darcovskej konferencii pre Ukrajinu predložil svoj návrh! To myslí vážne?

Autor: Redakce
Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naï (O¼aNO) poèas rokovania 82. schôdze vlády SR 1. júna 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann

Minister obrany Jaroslav Naď  na darcovskej konferencii pre Ukrajinu v Kodani navrhuje finančnú podporu slovenskému obrannému priemyslu s cieľom navýšenia jeho výrobných kapacít v záujme poskytovania vojenskej pomoci Ukrajine.

 

TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková. „Ukrajina bude potrebovať našu dlhodobú udržateľnú pomoc. Oceňujeme preto dnešnú príležitosť hovoriť s partnermi o čo možno najlepšom spôsobe realizácie tejto podpory,“ povedal Naď na konferencii, na ktorej sa z iniciatívy Ukrajiny, Británie a Dánska zúčastnilo 26 ministrov obrany. Vystúpil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a minister obrany Olexij Reznikov.
Naď privítal iniciatívu Británie podporiť Ukrajinu poskytovaním výcviku, techniky aj finančnej pomoci. „Britská strana vidí príležitosť rozšíriť rozsah a oblasti výcviku príslušníkov ukrajinskej armády – či už priamo na území Spojeného kráľovstva alebo inde v Európe,“ povedal Naď a zdôraznil, že západné krajiny sú pripravené urobiť maximum pre podporu Ukrajiny.

 

ZDROJ: Teraz.sk

ZDROJ FOTO: Teraz.sk