Čo sa zase deje? Vráti sa režim OTP, alebo nás zase iba strašia?

Autor: Redakce
Hlavný hygienik apeluje tiež na občanov, aby si svoje zdravie chránili.
Odborníci očakávajú nárast ochorení COVID-19 na jeseň. Dôvodmi nárastu sú podľa nich najmä návraty z dovoleniek, začiatok školského roka či presun podujatí do interiérov.

 

Ministerstvo zdravotníctva SR, konzílium odborníkov a Úrad verejného zdravotníctva SR preto upozorňujú na dôležitosť dodržiavania odporúčaní. „Nie je naším cieľom robiť opatrenia týkajúce sa povinností, chceli by sme ísť cestou odporúčaní a informácií, ako sa chrániť,“ skonštatoval hlavný hygienik SR Ján Mikas. Návrat k režimu OTP sa podľa neho neočakáva.

 

Mikas pripomenul, že v súčasnosti platia dve vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR. „Jedna sa týka použitia respirátorov, druhá izolácie počas karantény,“ doplnil. Zároveň vyzval podniky a zamestnávateľov, aby si aktualizovali svoje pandemické pohotovostné plány napríklad, ako by postupovali, keby im vypadla určitá časť zamestnancov.

 

Vyzdvihol význam očkovania, hygieny rúk a zásady respiračnej hygieny. Odborníci dodali, že dôležité je tiež dodržiavanie fyzického odstupu či vyhýbanie sa kontaktu s chorými osobami a uzavretým priestorom s vysokou koncentráciou ľudí.

 

ZDROJ: Teraz.sk

ZDROJ FOTO: Teraz.sk