Moskva chce zvrhnúť vládu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského!

Autor: Redakce

Sergej Lavrov vyhlásil, že cieľom Moskvy je zvrhnúť vládu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Sergej Lavrov to uviedol pred vyslancami na summite Ligy arabských štátov (LAŠ) v nedeľu večer v egyptskej Káhire.

Šéf ruskej diplomacie tiež povedal, že Moskva je odhodlaná pomôcť Ukrajincom „oslobodiť sa od bremena tohto absolútne neprijateľného režimu“. Jeho slová výrazne protirečia línii Kremľa zo začiatku vojny, keď ruskí predstavitelia opakovane zdôrazňovali, že ich hlavnou snahou nie je zvrhnúť Zelenského vládu.

Lavrov taktiež obvinil Kyjev a „jeho západných spojencov“ zo šírenia propagandy, ktorá má zaistiť, že Ukrajina sa „stane večným nepriateľom Ruska“. „Ruský a ukrajinský ľud budú ďalej žiť spoločne a my určite pomôžeme ukrajinskému ľudu, aby sa zbavil režimu, ktorý je úplne protiľudový a ide proti histórii,“ dodal Sergej Lavrov.

Minister v Káhire tvrdil, že Rusko bolo už v marci ochotné rokovať o dohode o skončení vojny, lenže Kyjev urobil obrat a ohlásil svoj zámer rozdrviť Rusko na bojisku. Lavrov dodal, že to Západ povzbudzuje Ukrajinu, aby pokračovala v bojoch. Podľa neho to bol práve Kyjev, kto ukončil mierové rokovania, preto to, či budú pokračovať nezáleží od Ruska. Podotkol však, že „Ukrajina nikdy nemôže Rusko poraziť na bojisku.“

ZDROJ: teraz.sk
ZDROJ FOTO: teraz.sk