Minister vnútra o zavádzaní hraničných kontrol si myslí svoje!

Autor: Redakce
Na snímke z¾ava minister obrany SR Jaroslav Naï, minister vnútra SR Roman Mikulec a poslanec NR SR György Gyimesi (všetci O¼aNO) poèas 71. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 13. septembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák *** Local Caption *** 71. schôdza Národnej rady SR

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) trvá na tom, že na  zasadnutí brannobezpečnostného výboru parlamentu problematiku nelegálnej migrácie a zavádzania hraničných kontrol komplexne, vecne a pragmaticky vysvetlil.

 

V stanovisku tým reagoval na vyjadrenia šéfa výboru Juraja Krúpu (SaS). Ten po zasadnutí vyhlásil, že minister by sa mal nad sebou zamyslieť a za situáciu na hraniciach s Českou republikou a Rakúskom vyvodiť politickú zodpovednosť. Podľa Mikulca to bol však Krúpa, ktorý dokázal svoju nekompetentnosť a zaujatosť. „V pozícii predsedu výboru si rieši svoje komplexy miesto toho, aby sa zameral na podstatu veci. Svojimi zavádzajúcimi a manipulatívnymi vyjadreniami si zrejme naháňa stratené hodnoty,“ vyhlásil minister.

 

Krúpa zvolal zasadnutie výboru v súvislosti s kontrolami, ktoré na hraniciach so Slovenskom zaviedli Česká republika a Rakúsko. Podľa ministra vnútra je však v tejto súvislosti panika zbytočná. „Nelegálna migrácia je na vonkajšej schengenskej hranici, na ktorú my, okrem hraníc s Ukrajinou, nemáme žiadny dosah,“ uviedol ešte v stredu 28. septembra Mikulec. Podľa neho sú všetky kroky v tejto oblasti koordinované s ministrami okolitých štátov.

 

ZDROJ: webnoviny

ZDROJ FOTO: teraz.sk