Milan Krajniak: „Nenecháme sa zatiahnuť do sporu medzi SaS a OĽaNO!“

Autor: Redakce
Spor medzi koaličnými partnermi hlboko zasahuje do každodenného diania. Krajniakovi opäť praskli nervy, na sociálnej sieti zanechal drsný odkaz.
Rozhodol sa reagovať na nepravdy faktami. Aj na dnešnú tlačovú konferenciu SAS reagoval, Ako sľúbil. „Nepredložil som návrh ústavného zákona o dôchodkoch – nie je to pravda. Tento zákon som na rokovanie vlády preložil už pred rokom, konkrétne 19. augusta 2021,“ zhrnul Krajniak.
Ďalšie spomenul, že na júnovej schôdzi sa malo hlasovať o reforme I. piliera. „Hlasovanie bolo posunuté na septembrovú schôdzu, aby mohli pokračovať rokovania a dosiahli sme čo najväčšiu zhodu. V strane SAS to vedia, nakoľko sa na rozporových konaniach sami zúčastňujú. Dokazuje to zápis z 20. júla 2022, pod ktorým je podpísaný osobne aj minister Sulík,“ napísal.
Ešte pred pár týždňami sa SAS sťažovala, že nech im nikto nerieši agendu v školstve, že na to majú vlastného ministra. „Ako si mám ale teda vysvetliť, že dnes minister hospodárstva predkladá ústavný zákon o dôchodkoch z oblasti môjho ministerstva? Tak, že to je snaha zatiahnuť nás do koalično-kompetenčných sporov? V našom hnutí Sme rodina sme dostatočne skúsení a na takýto pokus SASke neskočíme. Koaličný spor je medzi SAS a OĽANO, páni. Vyriešte si to medzi sebou. My do toho zasahovať nebudeme,“ zhrnul Krajniak.
Dodal, že je kedykoľvek pripravený na odborné diskusie. „Napríklad SAS vo svojom návrhu tvrdí, že akákoľvek zmena v dôchodkovom systéme, ktorá bude mať náklady, musí byť sprevádzaná informáciou, odkiaľ sa tie náklady pokryjú. A tu si v SAS neuvedomili, že porušili svoje vlastné návrhy,“ napísal.
Spomenul aj náklady na zavedenie ich návrhu sú buď 824 mil. €, alebo alternatívne až 1 455 mil. €. „Ale čím chcú náklady pokryť, na to už zabudli. Nezazlievam ministrovi Sulíkovi, že nie je znalec na všetky oblasti. Preto ale rád nahradím jeho chýbajúcich odborníkov na dôchodky a o vecnom obsahu pripravovaného zákona som pripravený rokovať do úplných podrobností. Lebo mi ide o to najpodstatnejšie – pripraviť čo najlepší zákon v prospech celého Slovenska,“ dodal na záver.
ZDROJ: FB Milan Krajniak
ZDROJ FOTO: FB Milan Krajniak