Mikulec si prejde ďalším odvolávaním! Vláda má tentokrát ostré stanovisko

Mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu Mikulca inicioval opozičný Smer-SD. Najnovšie ministrovi opozícia vyčíta medializované informácie o jeho údajnom priamom zasahovaní do „živých“ trestných vecí. Mimoriadna schôdza sa má začať v stredu o 14:00.

Vláda nesúhlasí s návrhom skupiny poslancov Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO). Rozhodla o tom na svojom stredajšom rokovaní. Vláda SR považuje návrh na odvolanie Mikulca za neopodstatnený vo všetkých jeho častiach. „O Robertovi Ficovi priami svedkovia svedčia, že vytváral zločinecký systém a opakovane zneužíval postavenie verejného činiteľa na účel kriminalizácie svojich politických oponentov a masívneho tunelovania verejných prostriedkov,“ uviedli v stanovisku vlády.

Poukázala na to, že „kľúčový člen organizovanej zločineckej skupiny s názvom Smer-SD Bernard Slobodník tvrdí, že to bola jedna organizovaná zločinecká skupina cieľavedome konajúca v prospech určitej skupiny ľudí z vysokej politiky, vysokého biznisu a v prospech svojich vlastných záujmov. Bola to arogancia moci, beztrestnosti a možnosti dosiahnutia všetkého.“

Podľa vlády sa napriek tomu Fico dva roky snaží vytvoriť ilúziu o ‚spiknutí‘ sa jeho vlastných ľudí proti nemu. „Preto jeho slová nemajú žiadnu váhu a vláda SR nesúhlasí s vyslovením nedôvery ministrovi vnútra, ktorý garantuje slobodný výkon poslania všetkým statočným vyšetrovateľom,“ dodáva sa v stanovisku vlády.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO:  info.sk