Michala Aláča zbavili mlčanlivosti po obvinení zo zločinu

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: bing.com

Slovenský bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS), Michal Aláč, bol zbavený povinnosti zachovávať mlčanlivosť potom, ako bol obvinený z vážnych trestných činov. Prezidentka Zuzana Čaputová sa rozhodla odvolať Michala Aláča z jeho funkcie na základe obvinenia, ktorému čelí.

 

Národná kriminálna agentúra (NAKA) už dostala podklady týkajúce sa oslobodenia od povinnosti zachovávať mlčanlivosť bývalého šéfa SIS. Vyšetrovatelia NAKA momentálne vykonávajú potrebné procesné kroky v snahe objasniť tento prípad. Pre TASR to potvrdilo policajné prezídium.

Podľa zverejnených informácií je obvinenie Michala A. spojené so zločinom založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Policajné prezídium zdôraznilo, že prípravné konanie je zo zákona neverejné, a preto nie je možné v súčasnej dobe poskytnúť bližšie špecifikácie ohľadom povahy a termínov vykonania jednotlivých procesných úkonov.

Tento vývoj označuje závažný krok v rámci vyšetrovania a spravodlivosti a zároveň zdôrazňuje dôležitosť preskúmavania prípadov podozrení z trestných činov verejných činiteľov na Slovensku. Čaká sa na výsledky vyšetrovania a ďalšie informácie týkajúce sa tohto prípadu.