Michal Šipoš: Poslanci OĽANO žiadajú mimoriadne zasadnutie kontrolného výboru týkajúce sa SIS

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Michal Šipoš

Poslanci hnutia OĽANO navrhli uskutočniť mimoriadne zasadnutie kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré by sa zameralo na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS). Michal Šipoš, predseda klubu poslancov OĽANO, túto iniciatívu potvrdil pre TASR. Kontrolný výbor by mal byť zvolaný v priebehu siedmich dní od predloženia návrhu.

 

Poslanci sa rozhodli iniciovať toto mimoriadne zasadnutie v súvislosti s obvineniami týkajúcimi sa „účelového vypracovania“ správy tajnej služby. „Ak je pravda, že SIS bola takto zneužívaná na špinavú robotu pre Fica a jeho poskokov, tak je to obrovské zlyhanie a my sa na to budeme vo výbore dôsledne pýtať,“ zdôraznil Šipoš.

Považuje za mimoriadne vážne, ak bola tajná služba využívaná na fabrikovanie falošných správ, ktoré následne boli prezentované v parlamente a na tlačových konferenciách opozície ako fakty. Toto zasadnutie kontrolného výboru bude slúžiť na preskúmanie celej situácie a zabezpečí, aby bola činnosť SIS v súlade so zákonom a demokratickými štandardmi.

OĽANO tak reaguje na obvinenia a pochybnosti týkajúce sa SIS, ktoré môžu mať významné dôsledky na politickú scénu a transparentnosť práce tajnej služby.