Máme na čom stavať a naše skúsenosti nám môžu poslúžiť aj pri prekonávaní výziev, uviedol Rastislav Káčer

Autor: Redakce
Za najvýznamnejší úspech slovenskej diplomacie za 30 rokov jej existencie považuje minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer vstup do Európskej únie a NATO. 

Ako ďalej uviedol v tlačovej správe, tieto organizácie zostávajú pre občanov najlepšou garanciou bezpečnosti, stability a prosperity. „Dobre spravovať vlastný, slobodný a demokratický štát je drina. Slovensko má však za sebou úspešný tridsaťročný príbeh. Máme na čom stavať a naše skúsenosti nám môžu poslúžiť aj pri prekonávaní výziev v ďalších rokoch,“ uviedol minister pri príležitosti 30. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky. 

Mať vlastnú štátnosť a samostatnosť pri rozhodovaní o smerovaní krajiny je podľa šéfa slovenskej diplomacie výsada, ktorá, ako vidíme aj v našom bezprostrednom susedstve, nie je automaticky dopriata každému. Minister dodal, že Slovensko je zodpovedným členom medzinárodného spoločenstva s jasným geopolitickým ukotvením, ktorého cieľom je zlepšovať životy ľudí doma aj vo svete. 

ZDROJ: webnoviny.sk

ZDROJ FOTO: Facebook