Kontroverzné stretnutie v Londýne: Predseda SNS Andrej Danko sa stretol s internetovým agresorom a antisemitom

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: facebook

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko vzbudil kontroverziu svojím nedávnym stretnutím v Londýne s internetovým agresorom a známym antisemitom Danielom Bombicom, ktorý sa pohybuje v dezinformačných kruhoch pod pseudonymom Danny Kollar. Bombic je momentálne vo vyhľadávaní slovenskými súdmi v súvislosti s obvineniami zo šírenia extrémistického materiálu, kyberšikany a zverejňovania osobných údajov.

 

Stretnutie medzi Dankom a Bombicom sa odohralo v Londýne, kde Bombic alias Danny Kollár dlhodobo žije. Na svojom účte na Telegrame informoval o tomto stretnutí, pričom vo svojich pravidelných livestreamoch diskutuje s rôznymi osobnosťami vrátane slovenských politikov. A Andrej Danko o tom informoval na svojej sociálnej sieti. Medzi jeho hosťami sa objavili aj mená ako predseda strany Smer Robert Fico či bývalý minister vnútra Robert Kaliňák.

Daniel Bombic, operujúci pod pseudonymom Danny Kollar, si získal povesť kontroverznej postavy, ktorá sa nevyhýba extrémistickým prejavom a kyberšikane. Jeho pôsobenie v dezinformačných kruhoch spôsobilo, že sa stal predmetom záujmu slovenských súdov, ktoré voči nemu vydali tri zatykače.

Stretnutie Andreja Danka s Bombicom – Dannym Kollárom vyvolalo rozruch a kritiku zo strany verejnosti, ktorá sa obáva, že takýto kontakt by mohol narušiť obraz strany SNS a aj slovenskej politickej scény ako celku. Otázkou ostáva, aký dôvod mal predseda strany SNS na tomto nezvyčajnom stretu a aký vplyv by to mohlo mať na budúcnosť strany.