Jozef Pročko z hnutia OĽaNO napadnutý v Lučenci: Hádzali po ňom vajíčka

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB reprofoto z video Jozef Pročko

V Lučenci sa včera odohral nečakaný incident, kde na predvolebnom mítingu bol Jozef Pročko napadnutý a obhádzaný vajcami. Pročko zverejnil video z útoku na svojom sociálnom účte, v ktorom tvrdí, že bol aj napadnutý a dostať päsťou do hlavy. Vyzerá to tak, že nie je obľúbencom v tomto meste. Incident zanechal otázky týkajúce sa bezpečnosti a verejného postavenia politikov v menej priaznivých oblastiach. Mestská polícia však nekonala a nechala útočníkov odísť, povedala že ide to stret záujmov. 

 

V Lučenci došlo k nepríjemnému incidentu, keď poslanca strany OĽANO Jozefa Pročka napadli. Útočník mu po hádke najskôr  hodil vajce do hlavy, Pročko tvrdí že bol aj fyzicky napadnutý. Celý incident zachytil na videu, a dokonca je na ňom aj reakcia mestskej polície. Tá však útočníkov nezadržala a mestský policajt povedal, že ide o stret záujmov.  Incident zanechal otázky o bezpečnosti a verejnom postavení politikov.

Na Pročkovej nahrávke je vidieť, ako mu jeden z mužov v tričku s nápisom „Brat za brata“ hodil vajíčko zblízka do hlavy. Pročko tvrdí, že bol aj fyzicky napadnutý, keďže ďalší muž ho udrel päsťou zozadu. Pročko na nich podal trestné oznámenie.

Pán v rúžovom tričku ako ho Pročko volal, pán Garaj, ho obvinil, že kamarátovi  kočíkoval decko a keď dorástlo ho Pročko pretiahol.

Skupina „Brat za brata“ je známa v regióne a pôsobí ako motorkárska skupina. Táto skupina sa odčlenila od známej skupiny „Noční vlci,“ ktorá je známa svojou proruskou propagandou.

Incidenty tohto druhu otvárajú otázky o bezpečnosti politikov a ich verejnom postavení, najmä v menej priaznivých oblastiach. Bezpečnosť politikov je dôležitým aspektom, ktorý treba zabezpečiť, aby mohli slobodne vykonávať svoju prácu a komunikovať s občanmi.

Incident je dôkazom, že politickí predstavitelia sa často stretávajú s rôznymi reakciami verejnosti a nie vždy pozitívnymi. Odpoveď na otázku, ako zlepšiť komunikáciu a vzťahy medzi politikmi a občanmi v menej priaznivých oblastiach, zostáva výzvou, ktorú treba riešiť.