Jaroslav Naď sa prvý raz stretol s veľvyslancom USA na Slovensku. Toto riešili!

Autor: Redakce

Šlo o prvé vzájomné stretnutie od nástupu N. Namba do funkcie. Bilaterálna spolupráca v oblasti obrany a bezpečnosti medzi Slovenskom a Spojenými štátmi americkými, aktuálna situácia na Ukrajine, spoločný postup spojencov pri zabezpečovaní jej podpory pri obrane voči agresii Ruska, ako aj posilnenie kolektívnej obrany NATO boli nosné témy dnešného rokovania ministra obrany Jaroslava Naďa a chargé d’affaires Veľvyslanectva USA na Slovensku Nicholasa Nambu.

Minister Naď pri tejto príležitosti ocenil kvalitu a rozvoj spolupráce so Spojenými štátmi, ako aj rozsah participácie USA na mnohonárodnej jednotke NATO pôsobiacej na Slovensku.

„Konflikt na Ukrajine úplne zmenil perspektívu medzinárodnej bezpečnosti. Som veľmi rád, že máme spoľahlivých partnerov, ktorí vyslaním svojich vojakov významne podporili obranyschopnosť Slovenska tak personálom, ako aj technikou, ktorou naše ozbrojené sily nedisponujú,“ uviedol Jaroslav Naď.

Americký chargé d’affaires Nicholas Namba v tejto súvislosti označil rýchlu reakciu Slovenska na inváziu Ruskej federácie na Ukrajinu za inšpiratívnu, pričom ocenil schopnosť efektívnej koordinácie naprieč spojencami v rámci celého NATO. Ako pozitívny vníma tiež rozvoj vzájomných bilaterálnych vzťahov oboch krajín, ktoré sa dostávajú na novú úroveň.

ZDROJ: TS MO SR
ZDROJ FOTO: FB