Hnutie Republika predstavilo svoju kandidátku: Sú najsilnejším tímom na Slovenskej vlasteneckej scéne

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: Lucia Peštová

Hnutie Republika predstavilo svoju kandidátku pred NRSR,  do nadchádzajúcich volieb s jasným posolstvom. Na tlačovej konferencii svoju suverénnu a samostatnú pozíciu zdôraznil predseda strany Milan Uhrík. Ich cieľom je vytvoriť skutočný kolektív, poslanecký klub, ktorý bude odborne kvalifikovaný a stabilný. Uhrík tvrdí, že Hnutie Republika je „najsilnejší tím na Slovenskej vlasteneckej scéne“ a predstavuje voľbu na dvojitú istotu.

 

Milan Uhrík, ktorý sa momentálne nachádza v Európskom parlamente, sa chce vrátiť na Slovensko a prevziať zodpovednosť za vedenie strany. Ich kandidátna listina bola oficiálne odovzdaná a Uhrík vyhlásil, že cieľom bolo ponúknuť stabilný kolektív, schopný systematickej a odbornej práce počas celého volebného obdobia.

Na prvých piatich miestach kandidátky sa nachádzajú Milan Uhrík, Miroslav Suja, Ondrej Ďurica, Ján Kecskés a Jozef Viktorín. V nasledujúcej desiatke sú mená ako Michaela Riapošová, Marek Géci, Marián Ďuriš, Eduard Kočiš a Jana Šimová. Celkovo obsahuje kandidátna listina 150 kandidátov, z ktorých strana postupne zverejňuje mená na svojej webovej stránke.

Hnutie Republika si kladie za cieľ priniesť nové riešenia a zmeny pre Slovenskú republiku. Ich priorita je odbornosť, stabilná práca a zlepšenie politického prostredia. S predstavením svojej kandidátky sa hnutie stavia ako samostatná a suverénna strana, pripravená pracovať v prospech občanov Slovenska.