Exkluzívne Vysoká hra zo snemu v Púchove: Hlas nepôjde do volieb so Smerom a LSNS. Považuje ich za hrozbu pre Slovenskú demokraciu

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: Lucia Peštová

Exkluzívne Vysoká hra zo snemu Hlasu v Púchove. Centrom pozornosti Hlasu od jeho vzniku je človek a jeho lepší život od narodenia až po dôstojnú starobu. Chce pomáhať ľuďom slabším, chorým, straším, tým ktorý sú odkázaný na pomoc iným, seniorom,  rodinám s deťmi ale aj osamelým matkám. Hlas je pripravený si po parlamentných voľbách sadnúť so všetkými, ktorý dostanú mandát od ľudí, s výnimkou strán OĽANO a LSNS, tieto strany považujeme priamu hrozbu pre Slovenskú demokraciu, tieto strany sme definitívne vylúčili. Hlas chce, aby aj Východné Slovensko pocítilo peniaze z plánu obnovy, prepojením infraštruktúry, dobudovaním diaľnic. 

Obnova krajiny musí byť príležitosťou pre celé Slovensko, ale hlavne východné Slovensko. Aj na východné Slovensko môže smerovať značná časť peňazí obnovy, pretože tak sa dajú využiť peniaze, aby sa obnovilo východné Slovensko. Prepojením infraštruktúry, dobudovaním diaľnic, logistického zázemia. Východné Slovensko potrebuje takýto impulz, aj východ musí pocítiť impulz a benefit z týchto peňazí, aby sa im začalo dariť.

Hlas je pripravený si po parlamentných voľbách sadnúť so všetkými, ktorý dostanú mandát od ľudí, s výnimkou strán OĽANO a LSNS, tieto strany považujeme priamu hrozbu pre Slovenskú demokraciu, tieto strany sme definitívne vylúčili. „Vstúpime len do takej vlády, ktorá vypracuje a začne realizovať veľký národný projekt definitívneho vyrovnania regionálnych rozdielov na Slovensku v horizonte troch volebných období. Toto vyrovnanie sa musí prejaviť tak v životnej úrovni obyvateľov, ako aj v regionálnej, mestskej a obecnej infraštruktúre,“ uviedl Pellegrini, který vo svojom príhovore zdôraznil, že jeho rozhodnutie odísť zo Smeru-SD a založiť Hlas-SD bolo to „najlepšie politické rozhodnutie“ v živote.

Hlas má ponuku pre ľudí. „O tom kto sme: Hlas je štandardnou sociálnodemokratickou stranou, ktorá má svoj riadny program, členskú základňu po celom Slovensku a aj ukotvenie v rešpektovaných medzinárodných štruktúrach. Ak hovorím o štandardnej sociálnej demokracii, hovorím o ochrane slabších, starších, chorých a všetkých ktorý sú odkázaný na pomoc iným. hovorím aj o ochrane ľudí práce, tých ktorý sa živia vlastnými rukami o pomoci seniorom, rodinám s deťmi ale aj osamelým rodičom, či mladým ľudom, ktorý chcú hľadať svoju perspektívu na Slovensku a nie v zahraničí. Aj rozumnom vzťahu s našimi zamestnávateľmi,  pretože oni dávajú našim ľudom prácu. Oni musia byť našimi priateľmi a nie nepriateľmi,“uviedli zástupcovia strany.

Centrom pozornosti Hlasu od jeho vzniku je človek a jeho lepší život od narodenia až po dôstojnú starobu. Ako sociálna demokracia hlásajú potrebu silného štátu, ktorý dokáže ľuďom pomôcť aj tam kde trh zlyhal. Lebo len silná a starostlivá ruka štátu, dokáže garantovať ich občanom bezpečnosť, sociálne istoty, kvalitné zdravotníctvo a kvalitné a cenovo dostupné potraviny, aj cenovo dostupnú energiu.