HEGER: Žiaľ, aj pričinením strany SaS, dnes v našom priestore koluje viacero neprávd

Autor: Redakce
Dočasne poverený premiér Eduard Heger
ZDROJ FOTO: facebook.com/premier.sr
Účasť na samite lídrov EÚ chce poverený predseda vlády SR Eduard Heger využiť aj na neformálne rozhovory s partnermi o budúcnosti automobilového priemyslu.
Eduard Heger napísal status na svojej socialnej sieti: ,,Pre Slovensko je to kľúčová téma, keďže vyrábame najviac áut na svete na hlavu obyvateľa.  Žiaľ, aj pričinením strany SaS, dnes v našom priestore koluje viacero neprávd.“
➡️ Spoločný európsky plán ráta s ukončením výroby spaľovacích motorov po roku 2035.
A tu chcem poopraviť výroky niektorých politikov, tento ZÁKAZ SA NEVZŤAHUJE NA POUŽÍVANIE TÝCHTO VOZIDIEL. Štát nezakáže po roku 2035 obyvateľom používať ich staré autá a nútiť ich k nákupu elektromobilu. Je to nezmysel!
➡️ V predvečer samitu som na túto tému hovoril v Bratislave aj s prezidentom Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) Alexandrom Matušekom. Výrobcovia áut sa k záväzkom zelenej dohody plne hlásia a na zmenu sú pripravení.
➡️ Chceme udržať konkurencieschopnosť našich závodov aj v ekologickej ére automobilového priemyslu. Dôkazom je aj očakávaný príchod automobilky Volvo, ktorá vo svojom závode v Košiciach bude vyrábať výlučne elektromobily.
,,Podľa predstaviteľov ZAP, komplikácie spôsobuje skôr návrh novej emisnej normy EURO 7, ktorá by mala byť zavedená už v júli 2025. Tento termín považujú za nerealizovateľný. Zdieľam ich výhrady a budem o nich s lídrami hovoriť. Na zdravom životnom prostredí a budúcnosti našej planéty záleží každému jednému z nás. Na tento účel by sme však mali prijímať také opatrenia, ktoré sú racionálne a účinné,“ dodal na záver.

ZDROJ: Facebook.com/premier.sr

ZDROJ FOTO: Facebook.com/premier.sr