Heger sa vyjadril ku koaličnej kríze: „Dokázali sme spolu pozdvihnúť Slovensko z biedy, musíme spolu vytrvať!“

Autor: Redakce

Eduard Heger zareagoval na včerajšie vyhlásenie prezidentky i Richarda Sulíka. Premiér sa ľuďom prihovoril na sociálnej sieti, kde sa vyjadril ku koaličnej kríze. Urobil tak po včerajšom vyhlásení prezidentky, ktorá v ňom povedala, že vidí ako jednu z možností najnovšej vládnej krízy to, že prebehne opätovná rekonštrukcia vlády tak, ako sa to udialo v čase, keď bol premiérom Igor Matovič.

„Aby som vylúčil letné špekulácie, ktoré sa šíria éterom, mojou prioritou je len a len štvorkoalícia. Len vo štvorkoalícii sme schopní presadzovať potrebné reformy v zdravotníctve, školstve, súdnictve, v životnom prostredí a zároveň vytvárať politické zázemie na nerušenú prácu orgánov činných v trestnom konaní, ktoré pretvárajú mafiánsky štát na spravodlivú demokraciu,“ napísal premiér Heger a dodal, že menšinová vláda preňho nemá zmysel.

„Menšinová vláda s predčasnými voľbami či bez nich bude len dôsledkom rozpadu našej štvorkoalície. Inými slovami, želám si zavŕšiť prácu našej štvorkoalície výsledkami, ktoré voliči posúdia v riadnych voľbách. Tak, ako ich zadefinovala ústava demokratickej Slovenskej republiky,“ hovorí predseda vlády.

Na záver statusu poslal koaličným partnerom jasnú výzvu: „Bude to mať priaznivý dosah aj na politickú kultúru, ktorá je tu stále v plienkach. Preto opakujem, nelámme problémy cez koleno, nehádžme flintu do žita, rokujme a nájdime k sebe cestu.“

ZDROJ: FB Eduard Heger
ZDROJ FOTO: FB Eduard Heger