Gröhling prezradil koľko ukrajinských žiakov je aktuálne na našich školách

V slovenskom vzdelávacom systéme je zatiaľ umiestnených 6248 ukrajinských žiakov. Uviedol to počas štvrtkovej tlačovej konferencie minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).

Od vypuknutia vojnového konfliktu na Ukrajine (24. 2.) prišlo na územie Slovenskej republiky (SR) cez východnú hranicu 249.505 osôb, z toho 235.779 Ukrajincov.

Ministerstvo vnútra (MV) SR aj polícia sa dôrazne ohradzujú proti tvrdeniam, že púšťajú osoby z Ázie a Afriky úplne bez kontroly. Policajný zbor (PZ) SR o tom informoval na sociálnej sieti.

Doplnil, že od vypuknutia konfliktu zabezpečuje kontrolovaný prechod slovensko-ukrajinských hraníc. „Prichádzajúci cudzinci sú riadne registrovaní na hraničných priechodoch. Pokiaľ pri sebe nemajú z akéhokoľvek dôvodu doklady, sú uložení do databáz a okrem ďalších úkonov sú im odobraté odtlačky prstov,“ uviedol PZ.

MV SR ubezpečilo verejnosť, že polícia postupuje v intenciách európskej a národnej legislatívy a bezpečnostné štandardy ostávajú zachované. „PZ prijíma adekvátne opatrenia proti zneužívaniu systému pomoci a zakročí, ak by dochádzalo k protiprávnemu konaniu, a to bez ohľadu na štátnu príslušnosť,“ dodal PZ.

ZDROJ: teraz.sk, cas.sk

ZDROJ FOTO: tv.zoznam.sk