Gašpar zverejňuje nahrávku: Kontroverzný komentár k prípadu čurillovcov

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Tibor Gašpar

Bývalý prezident Policajného zboru, Tibor Gašpar, opäť prilial olej do ohňa kontroverzného prípadu čurillovcov. Na svojej sociálnej sieti zverejnil nahrávku, kde obvinení v tomto prípade spomínajú sudkyňu Špecializovaného trestného súdu, Pamelu Záleskú. Gašpar tento krok sprevádza ostrou kritikou a varovaním pred verejným zverejňovaním súkromných informácií.

 

V nahrávke sa čurilloci zmieňujú, že sudkyňa Záleská im „hádam vytýči cestu“. Gašpar sa v reakcii na túto nahrávku pýta, či začína dvojica Záleská-Tódová rúcať. Spojenie medzi sudkyňou Záleskou a novinárkou Denníka N Monikou Tódovou v prípade čurillovcov už v minulosti vyvolalo veľkú pozornosť a otázky o ich vzťahu.

Gašpar však nekončí iba pri tomto komentári. Vo svojom príspevku kritizuje aj nový trend, kedy niektorí ľudia verejne zverejňujú informácie o svojej osobnej orientácii. K tomu uvádza príklady moderátorov TA3, Ilieva a Dírera, či Hellebrandta z Progresívneho Slovenska. Gašpar zároveň zdôrazňuje, že tieto osobné záležitosti by nemali miešať so svojou prácou a že verejnosť viac trápia iné závažné problémy.

Gašpar taktiež naráža na vzťah sudkyne Záleskej s Monikou Tódovou a komentuje slová Mazáka, ktorý vyhlásil, že vzťah týchto dvoch žien je rodinný. Gašpar upozorňuje na zvláštne interpretácie tohto vyhlásenia a naznačuje, že situácia je značne komplikovaná.

Kontroverzné príspevky Tibora Gašpara opäť vyvolali diskusiu okolo prípadu čurillovcov a spôsobu, akým sa politickí aktéri zaoberajú týmto problémom. Zatiaľ čo niektorí vidia Gašparove reakcie ako pokus upriamiť pozornosť na iné témy, iní sa obávajú, že táto situácia môže ešte viac zamiesiť do už aj tak zložitého prípadu.