Fico berie žiadosť o väzobné stíhanie na vedomie: „Obvinenie je však vymyslené.“

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico zobral na vedomie žiadosť o jeho väzobné stíhanie. Tvrdí však, že jeho obvinenie je vymyslené s cieľom zatvoriť jemu i jeho strane „opozičné ústa“. Vo videu zverejnenom na sociálnej sieti hovorí o konci demokracie, keď sa väčšina rozhodne zlikvidovať menšinu.

„Jediný hriech, ktorý pácham, je, že idem tejto vláde dôsledne po krku,“ vyhlásil Fico s tým, že netuší, z čoho je obvinený. V uznesení o vznesení obvinenia, ako uviedol, číta o trestnej daňovej činnosti bývalého prezidenta SR Andreja Kisku a súčasného ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO).

„O tom sme pravdivo informovali verejnosť. To je celý môj hriech aj s Robertom Kaliňákom,“ podotkol Fico. Tvrdí, že sa s ním ako nevinným opozičným lídrom bojuje neférovo. Myslí si, že ho „vládna mašinéria“ pošle na Špecializovaný trestný súd, aby ho z kolúznych dôvodov zatvorili do väzby. Fico však nechápe, koho má ovplyvňovať.

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Súmrak obvinila Fica s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

O Kaliňákovej väzbe už súd rozhodol. Väzobne chcú stíhať aj Fica, ktorý je však poslancom parlamentu. Národná rada (NR) SR v piatok popoludní už evidovala žiadosť Úradu špeciálnej prokuratúry o súhlas so vzatím Fica do väzby. Prípadné väzobné stíhanie poslanca NR SR je možné až po súhlase parlamentu a rozhodnutí súdu.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: sme.sk