Daňová revolúcia Igora Matoviča pokračuje, veľké peniaze pre rodiny: „Takto sa to robí, do psej matere,“ dodal Matovič

Matovič skonštatoval, že keď pred pár mesiacmi predstavoval Daňovú revolúciu, mnohí to považovali len za pekný, ale nereálny sen. Potom bez zaklopania Putin spustil vojnu, ceny vyleteli a všetci zostali stáť pred otázkou komu pomôcť.
„Požiadaviek boli desiatky za miliardy eur … lenže možnosti rozkradnutej a zadlženie krajinky v čase krízy sú veľmi obmedzené. Začali sme intenzívne v koalícii rokovať o pomoci a ja som striktne držal pozíciu, že čokoľvek navyše dáme, musíme vykryť najmä šetrením na správe štátu a zdanením bohatých firiem. Bleskurýchle sme našli dohodu so SME RODINA aj so ZAĽUĎMI. SaS sa, bohužiaľ, pridať odmietla. Bohužiaľ, prišli len s jediným návrhom šetrenia – prepustiť štátnych zamestnancov, len akosi nevedeli povedať ktorých a koľko učiteľov, zdravotníkov, policajtov či vojakov by prepustiť chceli. Zasekli sme sa. Tri strany koalície sme boli na pomoci ľuďom dohodnutí, SaS stále odmietala … a tak sme sa rozhodli mnohotýždňové trápenie ukončiť a pomoc ľuďom sme predstavili bez našich partnerov, len tri koaličné strany. Ľudia viac už nemohli čakať,“ skonštatoval Matovič.
Matovič však predstavil plán, ktorý ešte v tomto roku pridá rodinám 259 miliónov eur a od budúceho roku trvalo viac ako 1,2 miliardy eur ročne. Pracujúci rodič získa na jedno dieťa až 200 eur mesačne, nepracujúci 40 keš a 60 na virtuálny účet určený výhradne len na voľnočasové aktivity detí, tzv. Služby deťom. Mesačne.
„Bude to úplne iný svet pre rodiny a po tom, ako Fico či Pellegríni “zvyšovali” prídavky a daňové bonusy v priemere o 0,20 či 0,13 eura ročne, aj úplne iný prístup štátu k rodinám. Jednoducho nekradneme, a tak miesto zlatých tehál v kamarátovom trezore, dáme ušetrené ľuďom. Takto sa to robí, do psej matere,“ dodal.
Podľa Matoviča pred nimi stojí už len najdôležitejšia prekážka – OĽANO, SME RODINA a ZA ĽUDÍ máme v parlamente len 71 poslancov a potrebujeme 76.
„Ale to sa poddá, pevne verím. Verím, že spomedzi nezaradených poslancov sa päť statočných nájde … ale priznávam, že úplne najradšej by som bol zmene postoja SaS. Myslím, že aj im by nakoniec dobre padol dobrý pocit zo spoločného dobrého skutku voči slovenským rodinám.
PS. Zároveň platí, že sme maximálne zodpovední voči verejným financiám. Všetky trvale zvýšené výdavky budú kryté najmä trvalými úsporami na správe štátu a vyššími daňami 100 extra bohatých firiem,“ povedal na záver.
ZDROJ: Facebook