Exkluzívne Janka Bittó Cigániková zo SaSky z kongresu v Jasnej. Ideme do toho naplno

Autor: Lucia Peštová
ZDROJ FOTO: Lucia Peštová

Exkluzívne pre Vysokú Hru Janka Bittó Cigániková z kongresu v Demänovskej Doline v Jasnej, nám veľmi ochotne odpovedala na otázky, týkajúce sa zdravotníctva. Ideme do toho naplno a navážno. Chceme zastabilizovať nemocnice, ambulancie…

Myslíte si, že vyhráte voľby?

My spravíme všetko preto, aby sa aktuálna situácia zmenila, lebo, už nás nebaví pozerať sa nato ako Fico všetko rozkráda, alebo ako Matovič, zobral všetkým nádej že to môže byť po Ficovi lepšie. Tak vychádza to jednoducho tak, že sa o to musíme pokúsiť a ideme do toho naplno a úplne navážno, povedala exkluzívne pre Vysokú hru Janka Bittó Cigániková.

Aká je pre Vás najväčšia priorita v zdravotníctve konkrétne?

Je to veľa, ale asi najviac, naviazať akékoľvek peniaze v zdravotníctve na konkrétny výsledok. Lebo my do toho lejeme, lebo všade treba, nič nedávame, ani euro nedávame tak, že tuto dám, ale chcem takýto výsledok. A keď výsledok nebude, zoberem naspäť? Taká nejaká motivácia, vytvárať a merať výsledky, zabezpečenie personálu, zastabilizovanie nemocnice, ambulancie, digitalizácie. To všetko tam máme, ale najviac zo všetkých tých opatrení toto, naviazať čokoľvek čo najviac pre prínos poistenca.