Eduard Heger: PELLEGRINI CHCE ODRAZU ZOŠTÁTŇOVAŤ ENERGETICKÉ PODNIKY

Autor: Jana Kováčová
Dočasne poverený premiér Eduard Heger
ZDROJ FOTO: facebook.com/premier.sr

Dočasne poverený premiér Eduard Heger, uviedol na svojej sociálnej sieti status: ,,PELLEGRINI CHCE ODRAZU ZOŠTÁTŇOVAŤ ENERGETICKÉ PODNIKY.“

 

 

Podľa jeho slov, je pekné od Petra Pellegriniho, že až ako opozičný politik sa začal zaujímať o problémy Slovenska. Je to však neskoro.  Mal na to 12 rokov so svojou družinou, aby realizoval svoje predstavy o silnom štáte. Mohli skúpiť všetko čo bolo sprivatizované. Mali na to všetky potrebné nástroje Oddaných a bezzubých koaličných partnerov, v istom momente jednofarebnú vládu. Mali na to zdroje a dokonca aj ekonomický rast.

 

Urobili však presný opak. Odovzdali Slovensko úzkej skupine ľudí, ktorí si tu robili čo chceli. Energetická bezpečnosť pre Petra Pellegriniho znamenala závislosť na ruskej rope a plyne. My sme Slovensko tejto závislosti zbavili. Diverzifikovali sme tieto zdroje a dnes spolupracujeme so serióznymi partnermi, ktorí niesu vojnoví agresori. Zároveň spúšťame 3. blog jadrovej elektrárne Mochovce, čím sa Slovensko vo výrobe elektrickej energie stane sebestačným.

 

Pre občanov Slovenskej republiky sme zabezpečili najnižšie ceny energii. Som rád, že dnes naši občania platia najmenej z celej EU. Pomohli sme firmám, školám, samosprávam, proste všetkým, ktorí to potrebovali. Takto sme zabezpečili energetickú bezpečnosť.