Dobrá voľba sa spája s Hlasom, Slovensko podľa nich súrne potrebuje príčetnú, kompetentnú vládu

Autor: Lucia Peštová

Tesne pred voľbami došlo k ďalšiemu spojeniu strán. Podľa strany Dobrá voľba Slovensko súrne potrebuje príčetnú, kompetentnú vládu. Tvrdia, že súčasné bezvládie s bábkovým premiérom na čele, je vyvrcholením troch rokov chaosu a straty dôvery väčšiny ľudí, že na Slovensku môže byť lepšie, že štát môže byť spravovaný rozumne a že úlohou politikov je riešiť problémy, nie seba samých a svoje žabomyšie vojny. Hlas je po strane Smer aktuálne najsilnejšou politickou stranou. Stanú sa ešte silnejšími?

Predstavitelia strany Dobrá voľba sú presvedčení, že dohoda s Hlasom–SD  umožní odborníkom, členom Dobrej voľby prispieť k cieľu vybudovať príčetnú vládu. Tomáša Druckera a Petra Pellegriniho tak čaká nová výzva.

„Sme presvedčení, že dohoda s Hlasom–SD o spojení našich strán umožní odborníkom, členom Dobrej voľby prispieť k tomuto cieľu. Hlas–SD patrí medzi najsilnejšie strany na Slovensku, navyše s vážnou ambíciou uchádzať sa po parlamentných voľbách o zostavenie novej vlády, ktorá ľuďom prinesie pokoj, odbornosť, stabilitu a bude podporovať pevné miesto Slovenska v Európskej únii a NATO,“ vyjadril Drucker.

„Hlas–SD patrí medzi najsilnejšie strany na Slovensku, navyše s vážnou ambíciou uchádzať sa po parlamentných voľbách o zostavenie novej vlády, ktorá ľuďom prinesie pokoj, odbornosť, stabilitu a bude podporovať pevné miesto Slovenska v Európskej únii a NATO,“ zhrnuli.

Politická kríza a chaos, ktorý na Slovensku zúri už niekoľko rokov a vyvrcholil vlani stratou dôvery pre vládu Eduarda Hegera sa musí podľa Petra Pellegriniho 30. septembra skončiť.

„Problémy, ktoré krajinu trápia, sú príliš vážne na to, aby sme si mohli dovoliť ďalšie amatérske experimenty, ako bol ten po voľbách v roku 2020.
Spolu so stranou Dobrá voľba sme spojili naše sily za spoločným cieľom, ktorým je skutočná pomoc, návrat politiky naspäť k ľuďom a ukončenie chaosu a nezmyselných hádok,“ dodal.

Potvrdil, že platí, že HLAS ide do volieb samostatne, sebavedome a hrdo. Ale je otvorený všetkým ľuďom, ktorí sa stotožňujú s našim programom a hlavným cieľom a to, aby sa ľudom žilo lepšie. „O tom je aj naša spolupráca s Dobrou voľbou. Verím, že spoločne vrátime Slovensko na správnu cestu a že HLAS bude pre ľudí tou dobrou voľbou. Spájanie na pravej strane politického spektra predstavuje kopec rečí o demokracii a spolupráci, a na konci je strán ešte viac a mrvia sa ako omrvinky zo starého rožka. HLAS tu dnes ukázal inak. Spájame sa so stranou Dobrá voľba, ktorá zanikne a jej odborníci dostanú priestor na realizácie v HLASe. Výsledkom takéhoto spájania je menej strán a menej sporov, zato viac práce pre ľudí a viac odbornosti v politike,“ zhrnul Pellegrini.