Dnes stojíme pred spoločnou výzvou, ako ubrániť naše demokracie, aby sme sa nevrátili späť do minulosti, uviedla prezidentka

Autor: Redakce
S Estónskom máme podobnú historickú skúsenosť s obdobím totality. Obe naše krajiny sú však aj príkladom toho, že posilňovanie demokracie a reforiem sa oplatí – vďaka tomu sme spoločne vstúpili do Európskej únie aj Severoatlantickej aliancie.
Prezidentka Zuzana Čaputová napísala status na svojej sociálnej sieti: ,,Dnes stojíme pred spoločnou výzvou, ako ubrániť naše demokracie, aby sme sa nevrátili späť do minulosti. Estónsko, podobne ako Slovensko, má rozsiahle skúsenosti s hybridnými hrozbami v podobe kybernetických útokov alebo dezinformačných kampaní.“
,,S estónskym prezidentom Karisom sme sa rozprávali o tom, ako týmto hrozbám účinne čeliť. Viaceré prieniky máme s Estónskom aj vo využívaní obnoviteľných zdrojov energie a zelených technológií, v digitalizácii služieb štátu alebo pri reforme školstva a pri všetkých týchto oblastiach sme hovorili o rozvíjaní spolupráce,“ uviedla prezidentka.
Spoločne navštívili Creative Industry Košice. Organizáciu, ktorá sa rozvíja aj vďaka estónskej podpore a know-how spoločnosti CIVITTA, ktorá pochádza z rodného mesta prezidenta – z Tartu. Vďaka takýmto projektom vznikajú nové pracovné miesta a posilňuje sa kreatívny a inovačný potenciál mesta a regiónu.

ZDROJ: Facebook.com/zcaputova

ZDROJ FOTO: Facebook.com/zcaputova