Danko prezradil, s ktorými stranami chce vytvoriť opozičný blok

Autor: Redakce
Na snímke predseda SNS Andrej Danko poèas tlaèovej konferencie v budove parlamentu v Bratislave 16. augusta 2017. FOTO TASR - Michal Svítok

SNS aj naďalej rokuje o opozičnom bloku s mimoparlamentnými stranami.

Mimoparlamentná SNS pokračuje v rokovaniach s ďalšími stranami o vytvorení opozičného bloku v súvislosti s parlamentnými voľbami. Ďalšie stretnutie má byť v apríli. Šéf SNS Andrej Danko by mal záujem o opozičný blok so Smerom-SD a mimoparlamentným Hlasom-SD, no skonštatoval, že v tomto zložení to už asi nebude možné.

Ďalšie stretnutie už má byť bez strany Socialisti.sk. „Tí sa rozhodli, že v tejto etape nebudú rokovať. Nie sú žiadne konkrétne výsledky, debatujeme o vytvorení opozičného bloku a máme rôzne varianty spolupráce,“ uviedol Danko pre TASR. SNS tak má ďalej rokovať so subjektmi Slovenský patriot, Národná koalícia a s Komunistickou stranou Slovenska. SNS ponúklo predsedom týchto strán miesta na svojej kandidátnej listine.

„Pokiaľ nenastane zhoda v postupe do volieb, je povinnosťou SNS ísť do volieb samostatne alebo s lídrami politických strán, ktorí budú ochotní byť na kandidátnej listine SNS,“ dodal. „Pre mňa bola a je priorita presviedčať Pellegriniho a Fica o veľkom opozičnom bloku,“ vyhlásil Danko. Vzhľadom na ich konflikt to však podľa Danka pravdepodobne nebude možné. Zároveň deklaruje, že SNS nepôjde na kandidátku inej strany. Smer-SD aj Hlas-SD už avizovali, že do volieb pôjdu samostatne. Predseda Smeru-SD Robert Fico zároveň odkázal SNS, že jej želá, aby prekročila päť percent potrebných na vstup do parlamentu.

 

 

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook