Ďalšie expresívne vyjadrenie! Politika Hlasu je podľa Krúpu ako odtrhnutý plagát vo vetre: „Kam vietor fúka, tam lieta!“

Predseda výboru pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO) citoval staršie výroky Petra Pellegriniho o obrannej zmluve s USA, keď ju ešte obhajoval.

„Chcel by som, aby sme prestali vytvárať nejaké obrazy a strašiť verejnosť. Strata suverenity nehrozí,“ hovoril napríklad Pellegrini.

Ďalej povedal, že „Slovenská republika nečelí žiadnemu ohrozeniu, takáto zmluva nemôže byť mandátom na prítomnosť ozbrojených síl na našom území“. Krúpa povedal, že politika Hlasu je ako odtrhnutý plagát vo vetre: „Kam vietor fúka, tam lieta.“

Krúpa sa pýtal Šutaja Eštoka, v čom sa Hlas odlišuje od Smeru. „Ja to doteraz neviem,“ dodal.

Šutaj Eštok si nemyslí, že nastal názorový obrat. O zmluve sa podľa neho začalo rokovať, ale nebola podpísaná. To sa však nestalo v dôsledku postoja predsedu SNS Andreja Danka, ktorý bol vtedy v koalícii.

Šutaj Eštok zase citoval výrok Igora Matoviča z roku 2019, ktorý na tlačovej besede vraj povedal, že keby bol on vo vláde, tak na území Slovenska nebude vojenská základňa iného štátu bez toho, aby sa konalo referendum.

ZDROJ: RTVS

ZDROJ FOTO: archív teraz.sk