Dajú sa dať ponuky, ktoré sú automaticky určené na to, aby sa odmietli, skonštatoval Gyimesi

Autor: Redakce

Poslanec Národnej rady SR György Gyimesi (OĽaNO) dostal neoficiálnu predvolebnú ponuku od Aliancie, ktorá združuje maďarské strany.

 

Bližšie sa však k obsahu tejto ponuky nechce vyjadriť. Ako povedal, mal s predsedom Aliancie asi 20-minútový neformálny rozhovor medzi štyrmi očami. „Je pravda, že mi neformálne niečo ponúkol, ale nebudem o tom teraz hovoriť, keďže nemám mandát na to, aby som vynášal z rozhovoru medzi štyrmi očami,“ uviedol. Dodal, že ak príde pozvanie na oficiálne stretnutie, tak sa na ňom zúčastní a potom bude môcť o výsledkoch rokovania informovať verejnosť.

 

„Dajú sa dať ponuky, ktoré sú automaticky určené na to, aby sa odmietli. A potom sú ponuky, ktoré majú za cieľ prekročiť päťpercentnú hranicu a mať zastúpenie v Národnej rade SR. To, o čom mi hovoril pán predseda, nesledovalo ten druhý cieľ,“ skonštatoval Gyimesi. Platforma Most-Híd, ktorá pôsobí v rámci Aliancie, Gyimesiho už viackrát verejne kritizovala. Gyimesi si však nemyslí, že ho en bloc odmieta. „Odmietajú ma niektorí politici z platformy, pretože ja robím hodnotovú a konzistentnú politiku a chránim záujem obyčajných ľudí. Nikdy to neboli ekonomické záujmy oligarchov alebo liberálno-progresívnych kruhov, vždy stál v centre mojej politiky občan a týchto ľudí to jednoducho vyrušuje,“ povedal.

 

ZDROJ: Webnoviny.sk

ZDROJ FOTO: Facebook