Čečenský vodca Ramzan Kadyrov priznal straty medzi svojimi jednotkami na Ukrajine

Moskva – Na Ukrajine zahynuli prví čečenskí vojaci, ktorí bojujú po boku Ruska. Potvrdil to v utorok vodca tejto autonómnej republiky Ruskej federácie Ramzan Kadyrov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

„Bohužiaľ, medzi rodákmi z Čečenskej republiky sú už straty. Dvaja zomreli, šesť ďalších utrpelo rôzne zranenia,“ uviedol Kadyrov, bývalý povstalec a v súčasnosti spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina prostredníctvom aplikácie na odosielanie správ Telegram.

Zabití čečenskí vojaci sa podľa Kadyrova „rozhodli stať hrdinami“. Kadyrov už v minulosti vyslal svoje sily ako podporu do vojenských operácií Kremľa – napríklad do Sýrie a Gruzínska.

„Áno, vo vojne zabíjajú, také si zvolili povolanie,“ dodal Kadyrov s tým, že „mali rozkaz minimalizovať straty medzi civilným obyvateľstvom Ukrajiny“.

Rusko tvrdí, že neútočí na oblasti obývané civilistami, zábery z ukrajinských miest však svedčia o tom, že ostreľované sú aj obytné budovy, pripomína AFP. Ukrajinská strana tvrdí, že od začiatku ruskej invázie zahynulo viac ako 350 civilistov.

Ruské vojská vstúpili na Ukrajinu z viacerých smerov – z Bieloruska, anektovaného Krymu aj a zo separatistických oblastí na východe krajiny.

Ruská armáda v nedeľu, na štvrtý deň svojej invázie na Ukrajine, tiež priznala, že medzi jej vojakmi sú aj „zabití a ranení“. Ich presný počet však nie je známy.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: archív teraz.sk