Čaputová kritizuje politické útoky: „Ficova hra je založená na lži!“

Prezidentka kritizuje politické útoky ako formu obrany pri trestnom stíhaní. Reagovala tak na vyjadrenia expremiéra a poslanca Národnej rady (NR) SR Roberta Fica (Smer-SD) v súvislosti s jeho trestným stíhaním.

Hlava štátu hovorí o oslabovaní dôvery v spravodlivosť. Poznamenala, že Slovensko nie je totalita a rozsudky súdov nie sú dané vopred. Fico má podľa nej k dispozícii všetky právne prostriedky, aby sa mohol účinne brániť.

„To posledné, čo orgány činné v trestnom konaní teraz potrebujú, sú tlaky od politikov,“ podčiarkla prezidentka. Ficovo rozhodnutie brániť sa politickými útokmi zodpovedá podľa hlavy štátu jeho politickému štýlu postavenému na hľadaní nepriateľov a diskreditácii tých, ktorí mu stoja v ceste.

Dodala, že každé trestné stíhanie opozičného politika je pre krajinu citlivým testom demokracie. „Obstojíme len vtedy, keď každý jeden krok prebehne striktne v súlade so zákonom. Spolu s celou verejnosťou budem preto pozorne sledovať ďalší postup vyšetrovania. Tu nie je miesto na konšpirácie ani politické divadlo,“ uzavrela prezidentka.

ZDROJ: teraz.sk, Facebook

ZDROJ FOTO: listal.com