Bude Slovensko a Brazília spolupracovať v oblasti obrany? Naď odcestoval na stretnutie s brazílskym kolegom, ministrom obrany Josém Muciom

Autor: Jana Kováčová
Naď odcestoval na stretnutie s brazílskym kolegom, ministrom obrany Josém Muciom
ZDROJ FOTO: facebook.com/JaroNadPublic
,,V BRAZÍLII SO SLOVENSKÝM OBRANNÝM PRIEMYSLOM,“ začal slovami svoj príspevok na sociálnej sieti dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď.
Nasledujúce dni vycestuje spoločne so zástupcami slovenských spoločností, napríklad aj riaditeľom štátnej KONŠTRUKTA-Defence, na jednu z najväčších medzinárodných výstav pre obranu a bezpečnosť LAAD v Brazílii.
Podľa jeho slov, pre naše podniky je hľadanie príležitostí takouto formou extrémne dôležité a neraz sa podarí na týchto fórach nadviazať spoluprácu, ktorá prináša pre domáci trh prácu a ekonomické výsledky. Priama účasť ministra obrany v takýchto diskusiách je mnohokrát nevyhnutným predpokladom úspechu. Aj preto sa tohtoročného LAAD Expo zúčastní približne 15 rôznych ministrov obrany, ale aj ministri vnútra či náčelníci generálnych štábov rôznych krajín.
,,Stretnem sa oficiálne aj s mojím brazílskym kolegom, ministrom obrany Josém Muciom, aby sme hovorili o možnostiach bilaterálnej spolupráce. Okrem vojensko-technických tém budeme diskutovať aj o situácii na Ukrajine,“ uviedol Naď.