Bitka dvoch poslankýň v luxusnom bratislavskom nočnom klube!

Autor: Redakce

Do nebezpečnej skrumáže sa pred desiatkami návštevníkov v klube Great dostala Jana Bittó Cigániková (SaS) a Romana Tabák (Sme rodina).

 

Verzie oboch členiek Národnej rady SR sa líšia – kým jedna tvrdí, že bola napadnutá robustnou športovkyňou, druhá argumentuje, že iba reagovala na nevyprovokovaný útok! Pre Nový Čas v nedeľu popoludní zareagovala aj Romana Tabák. Vraj za ňou bezdôvodne prišla Bittó Cigániková v „nepríčetnom stave“, začala vulgárne nadávať na ňu aj jej rodinu a následne došlo ku konfliktu. „Zahnala sa na mňa po tvári a ako sa zahnala druhýkrát, strhla mi z hlavy šiltovku a hodila ju do miestnosti. Ja som sa bránila. Mrzí ma, že som sa nechala vyprovokovať a uštedrila jej úder, po ktorom sa ukľudnila,“ vysvetľuje Romana a dodáva, že Jane napadnutie odpúšťa a na rozdiel od nej trestné oznámenie nezvažuje, hoci by naň mala právo.  „Pevne dúfam že vyhľadá terapeuta a absolvuje test na drogy,“ odkázala ešte svojej parlamentnej kolegyni.  Tabák je presvedčená, že na čele parlamentného výboru pre zdravotníctvo by nemala byť osoba, ktorá vystrája v podnapitom stave, uráža rodinu kolegyne a napadne ju fyzicky. „Verím, že si to uvedomí a svoju predsednícku stoličku opustí skôr, ako ju parlament odvolá. Nebolo to totiž prvýkrát, keď v podnapitom stave napádala ľudí,“ pripomenula dávnejší medializovaný incident z Košíc, v ktorom sa tiež ocitla ako aktérka Bittó Cigániková. Tabák si za vlastnou verziou stojí. Odvoláva sa na prítomnosť ochrankára a svedkov: „Nemám sa čoho obávať!“

 

 

Pre Nový Čas Bittó Cigániková poprela, že by šlo o bitku, keďže podľa nej útočila Romana Tabák, a ona sa len pridržiavala stola, aby nespadla. „Bol to obrovský trapas, mne je veľmi ľúto, že takýmto spôsobom reprezentujeme parlament. Chcem však zdôrazniť, že ten fyzický útok nebol obojstranný a že ja som sa len držala stola a čakala, kým to prejde,“ povedala nám poslankyňa SaS. Tabák potom vraj odišla, ale následne sa vrátila naspäť a celou silou ju udrela do hlavy. Následne išla saskárka na pohotovosť s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku. Rozhodla sa preto podať aj trestné oznámenie na polícii. „Mám veľa neprajníkov, ktorí mi nefandia a nesúhlasia so mnou, a mám trochu aj podozrenie, že či to neurobila práve preto, že takýmto spôsobom nazbiera u týchto ľudí politické body,“ popisuje možnú motiváciu poslaneckej konkurentky Bittó Cigániková. Trvá na tom, že do potýčky sa už nijako nezapájala. Svedok z klubu Great na Suchom Mýte, ktorý si neželá byť menovaný, pre Nový Čas povedal, že k skutočnej bitke ani tvrdším úderom nedošlo. Podľa neho po hádke strhla Bittó Cigániková šiltovku z hlavy Tabák. Tá reagovala slabšou fackou. Polícia potvrdila, že sa incidentom po prijatí trestného oznámenia zaoberá.

 

ZDROJ: CAS.sk

ZDROJ FOTO: FB