Aktualizácia Plánu obnovy a odolnosti SR (POO) schválená ECOFIN, podporuje zápas s výzvami vrátane inflácie

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Eduard Heger

Bola definitívne schválená aktualizácia Plánu obnovy a odolnosti SR (POO), ktorú vypracovala vláda Eduarda Hegera, Radou pre hospodárske a finančné záležitosti (ECOFIN). Táto aktualizácia plánu je reakciou na súčasné výzvy, vrátane rastúcej inflácie. Podľa predsedu strany Demokrati, Eduarda Hegera, schválenie tejto aktualizácie svedčí o vysokom kvalitnom pláne obnovy.

 

Aktualizácia Plánu obnovy a odolnosti SR (POO), ktorú pripravila vláda Eduarda Hegera bola dnes definitívne schválená Radou pre hospodárske a finančné záležitosti (ECOFIN). Plán obnovy po aktualizácii reflektuje súčasné výzvy vrátane vysokej inflácie. Podľa Eduarda Hegera (Demokrati) schválenie svedčí o vysokej kvalite plánu obnovy.

“Aktualizácia plánu obnovy, ktorú pripravila ešte moja vláda bola dnes schválená členskými štátmi EÚ. To opäť dokazuje kvalitu tohto dokumentu a celého tímu, ktorý sa podieľal na jeho vypracovaní,” povedal expremiér a predseda strany Demokrati Eduard Heger, ktorý zároveň poďakoval členským štátom EÚ, že aktualizáciu POO schválili.

“Po dvoch úspešne prijatých platbách tak Slovensko bude môcť požiadať o ďalší balík 1,7 mld. eur na rozvoj tých najdôležitejších oblastí,” informoval Heger.

“Plán obnovy bol už pri schválení označený za jeden z najambicióznejších. Zaviazali sme sa v ňom totiž presadiť desiatky odvážnych reforiem, čo sa nám podarilo aj napriek slovám a skutkom neprajníkov. Ukazuje sa, že pokojná a konštruktívna práca pre ľudí prináša svoje výsledky,” doplnil Heger.