„363-ka Kaliňákovi?“ Silná potreba reformy generálnej prokuratúry sa opäť prejavila, tvrdí Šeliga

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Juraj Šeliga

Aktuálna situácia okolo zrušenia obvinenia Roberta Kaliňáka na základe paragrafu 363 vyvoláva rozpaky a otázky o nezávislosti generálnej prokuratúry. Člen predsedníctva strany Demokrati 2023, Juraj Šeliga, vyjadril svoje stanovisko k tejto kauze a zdôraznil, že dnešný deň opäť potvrdil potrebu reformy prokuratúry.

 

„363-ka Kaliňákovi? To si z nás robia srandu. Žilinka a jeho námestníci každý deň potvrdzujú potrebu reformy generálnej prokuratúry. Ak by niekto povedal, že Žilinka je Ficov, Kaliňákov a Gašparov atómový kufrík, súhlasím s ním. Dnešok to opäť potvrdzuje. Ochrana našich ľudí začína pred voľbami,“ vyhlásil Šeliga.

Politik zdôraznil dôležitosť vzniku silnej demokratickej vlády bez účasti strán SMERu a HLASu. Podľa neho je nevyhnutné, aby takáto vláda bola schopná reformovať generálnu prokuratúru a zabezpečiť, aby reformy nezlyhali po prvej koaličnej rade.

V rámci strany Demokrati 2023 je podľa Šeligu pripravená reforma prokuratúry. „363 zrušiť, sovietsky model prokuratúry zrušiť. Musíme posilniť zodpovednosť prokurátorov a otvoriť prokuratúru verejnej kontrole. V skratke – stačilo ‚Žilinkovania‘,“ uzavrel Šeliga.