Ženu nechali spolu so synom cestovať v batožinovom priestore. Prípad už rieši aj komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím!

Autor: Redakce

Zuzana Stavrovská odsúdila prípad vozičkárky, ktorá cestovala vlakom vo vozni, kde bol sklad s občerstvením. Na sociálnej sieti o tom informoval Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím. Prípad už začal riešiť, vie pomôcť pri spísaní žaloby a poškodenú môže sprevádzať aj počas súdneho konania.

„Je nanajvýš neprípustné a nedôstojné, aby sa človek na vozíku alebo so zníženou pohyblivosťou prepravoval vo vozni určenom pre batožiny či na sklad občerstvenia,“ vyhlásil úrad.

Tento hrozný prípad sa týka slovenskej sochárky Zory Lednárovej, odkázanej na invalidný vozík a dýchací prístroj, ktorá cestovala vlakom z Prahy do Bratislavy. Napriek tomu, že svoju cestu dopravcovi oznámila vopred, umiestnili ju vo vozni, kde bol v tom čase sklad a na ňu a jej syna počas cesty padali plechovky s nápojmi.

„Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Keďže išlo o vozeň Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), berieme zodpovednosť na seba a zákazníčke i jej sprievodu vrátime celé cestovné,“ uviedol pre TASR riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Podľa neho išlo o ľudské zlyhanie a porušenie nastavených pravidiel na strane dodávateľov služieb pre České dráhy (ČD).

Posádka priznala, že kupé bolo čiastočne naskladnené tovarom JLV. „Uskladnenie tohto tovaru bolo z dôvodu vyradenia reštauračného vozidla v obratovej stanici a nutnosti poskytnúť servis minibaru cestujúcim na obratovom spoji,“ vysvetlil vedúci oddelenia riadenia a tréningu posádok JLV Rostislav Kuča. Pre časovú tieseň pred odchodom naskladnila podľa neho posádka tovar do chybného oddielu. Ako ospravedlnenie dostala Lednárová zadarmo sendvič a nápoj.

ZDROJ: teraz.sk
ZDROJ FOTO: novaproga.si