Zemanovi sa prezidentský mandát skončí o polnoci zo stredy na štvrtok 9. marca

Autor: Redakce

Zeman podľa predsedu vlády bilancoval nielen vzájomnú spoluprácu, ale aj svoju celkovú politickú cestu, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Český premiér Petr Fiala sa v pondelok na zámku v Lánoch stretol s dosluhujúcim prezidentom Milošom Zemanom na poslednej pracovnej večeri.

„Rozprávali sme sa aj o veciach súvisiacich s jeho novou rolou po jeho prezidentskom živote. Malo to aj ľudský rozmer,“ okomentoval poslednú pracovnú schôdzku s prezidentom Fiala.

Podľa svojich slov sa udržiavaním pravidelného kontaktu s hlavou štátu snažil naplniť to, čo sľúbil voličom. „Aj napriek tomu, že máme rozdielne politické názory, reprezentujeme rozdielne skupiny voličov a mnohokrát som Miloša Zemana v minulosti kritizoval, tak v pozícii premiéra sa snažím o komunikáciu,“ zdôvodnil svoj prístup predseda vlády.

Za najdôležitejší v ich viac než rok trvajúcej spolupráci označil moment, keď Česko po ruskej invázii na Ukrajinu ukázalo zhodný zahraničnopolitický postoj na všetkých úrovniach politiky. Podľa Fialu to prospelo aj prestíži ČR v zahraničí. „Myslím si, že v tomto smere sa ten pravidelný dialóg s Milošom Zemanom oplatil,“ dodal.

Zemanovi sa prezidentský mandát skončí o polnoci zo stredy na štvrtok 9. marca. Vtedy bude zároveň z Pražského hradu zvesená prezidentská štandarda. Na miesto sa vráti až po tom, čo nová hlava štátu Petr Pavel vo štvrtok popoludní zloží prezidentský sľub.

 

 

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook