Zeman pricestoval na Slovensko! Rokoval s Robertom Ficom a Borisom Kollárom

Autor: Redakce
Slovenský premiér Robert Fico (vlevo) převzal 28. října na Pražském hradě nejvyšší české státní vyznamenání Řád bílého lva. Vpravo prezident Miloš Zeman.---Czech President Milos Zeman (right) bestowed the Order of the White Lion, the highest Czech state award, on Slovak Prime Minister Robert Fico at a ceremony at Prague Castle today, on Tuesday, October 28, 2014. Fico have been decorated for their outstanding contribution for the benefit of the Czech Republic. (CTK Photo/Roman Vondrous)
Český prezident Miloš Zeman sa v pondelok stretol s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom. O neformálnom posedení informovali na sociálnych sieťach NR SR aj hovorca Hradu Jiří Ovčáček. Zeman rokoval aj s lídrom opozičného Smeru-SD Robertom Ficom, doplnil Ovčáček.

Zeman pricestoval na Slovensko na utorkový samit prezidentov skupiny V4. Hlavnými témami rokovaní hláv Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska budú bezpečnostná situácia v regióne v súvislosti s vojnou na Ukrajine, energetická kríza, zelená tranzícia a hľadanie spoločných európskych riešení.ZDROJ: Teraz.sk
ZDROJ FOTO: Teraz.sk