Zatváranie hraníc nemá zmysel, podľa Doležala šíreniu koronavírusu to nezabráni

Autor: Lukáš Veselý
Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal počas oficiálneho otvorenia rýchlostnej cesty R7 Holice - Ketelec a časti diaľnice D4 Ketelec - Rovinka v Blatnej na Ostrove. Blatná na Ostrove, 19. júl 2020. Foto: SITA/Jana Birošová

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) je proti prípadnému opätovnému zatváraniu hraníc v prípade zhoršenej pandemickej situácie pre šírenie koronavírusu. Podľa neho sa potvrdilo to, čo predpokladali na základe dát renomovaných organizácií, že nemá zmysel robiť tvrdé opatrenia a hermeticky zatvárať hranice, lebo to šíreniu vírusu aj tak nezabráni.

„Treba robiť jasné predvídateľné opatrenia, ale určite nie extrémne opatrenia typu zatvárania hraníc. Toto budem presadzovať aj do budúcna, keďže turizmus, cestovný ruch je v gescii ministerstva dopravy,“ uviedol na sociálnej sieti minister Doležal.

Opatrenia v oblasti cestovného ruchu počas pandémie koronavírusu boli hlavnou témou stretnutia Iniciatívy Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) pre bezpečnú medzinárodnú mobilitu. Na dvojdňovom podujatí, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň na španielskom ostrove Ibiza, sa zúčastnili lídri členských krajín a zdravotnícke organizácie, vrátane Svetovej zdravotníckej organizácie, ktoré formujú spôsoby a rozsah opatrení na hraniciach počas pandémie.