Veronika Remišová: Chrapúnstvo, aké si nedovolil ani Robert Fico. Raši – stačilo!

Autor: Redakce
Na snímke ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu SR Veronika Remišová (Za ¾udí) poèas tlaèovej konferencie na tému: Národné centrum zdravotníckych informácii so Sociálnou poisovòou už od 1. júna 2022 uvádza do praxe elektronickú PN (ePN) 31. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** elektronická PN Sociálna poisovòa
,,Už tri roky som terčom nenávistnej kampane zo strany Richarda Rašiho a jeho poskokov, začala slovami svoj príspevok na sociálnej sieti Veronika Remišová.
Podľa nej sa všetko začalo potom, ako po voľbách zastavila vyplatenie jednorazových 5-ciferných odmien pre dvoch asistentov Richarda Rašiho, ktoré im schválil tesne po prehratých voľbách. Teraz sa Rašiho ľudia a funkcionári strany Hlas o tieto zlaté padáky s ministerstvom súdia a v súdnom spore ich zastupuje, čuduj sa svete, Robert Kaliňák, ktorý je členom predsedníctva strany Smer.
Veronika Remišová rozpísala pár argumentov:
❗️Rašiho asistent a organizátor tlačoviek Hlasu, ktorý sa súdi o takýto zlatý padák, už tri roky zverejňuje videá plné osobných urážok a nechutností, bombarduje ministerstvo desiatkami infožiadostí, šikanuje a znevažuje zamestnancov ministerstva, a to dokonca tak, že Úrad pre ochranu osobných údajov podal vo veci trestné oznámenie.
❗️Toto nie je politický boj, na tie som zvyknutá. Toto je osobná pomsta a posadnutosť. Nie je normálne, keď niekto točí o vás tri roky nenávistné videá a želá vám smrť. Nie je normálne, keď sa desiatky videí a statusov venujú výlučne klamstvám o mojej osobe, napriek tomu, že sme ich faktograficky vyvrátili. No dnes takéto spôsoby organizovaného šírenia nenávisti zasahujú už aj moju rodinu a maloleté deti. Práve takéto verejné podnecovanie cez lži a urážky má za výsledok desiatky vyhrážok, vulgárností a útokov, ktorým čelím nielen ja, ale aj moja rodina. Na takejto primitívnej úrovni to nerobí ani Robert Fico, a to už je čo povedať.
❗️Stačilo. Preto na Rašiho poskokov podávam trestné oznámenie. Svoju rodinu budem chrániť. Politika je jedna vec, chorá posadnutosť pomstou už vec druhá. Je hanba, že Pellegrini a Raši takéto praktiky schvaľujú a podnecujú. Celá vec sa ale dostala do roviny takých odporných útokov, že na Rašiho a jeho ľudí ďalej nebudem reagovať. Jeho spôsoby a spôsoby strany Hlas už do slušnej spoločnosti nepatria.
❗️Posledné útoky sa týkajú vybavenia ministerstva, ktoré obstarávali úradníci pri sťahovaní. Tu len krátko: Úradníci MIRRI pri obstarávaní a sťahovaní z priestorov prenajatých za Pellegriniho a Rašiho ušetrili občanom SR celkovo 10 miliónov eur, a to vrátane zarátania kompletného vybavenia ministerstva, ktoré ostane vo vlastníctve štátu, bude slúžiť desiatky rokov a nikto si ho nezoberie domov v krabici od šampanského, ako vypovedajú o praktikách Pellegriniho spolupracujúci obvinení v najväčších korupčných kauzách. Navyše, ministerstvo muselo riešiť mimoriadne nevýhodné nájmy, ktoré uzavreli za Pellegriniho a Rašiho, kde od roku 2018 platili 100 000 eur ročne nájom za prázdny, plesnivý a nevyužívaný priestor, ktorý si v nevypovedateľnej zmluve zazmluvnili páni z Hlasu s firmou blízkou Zoroslavovi Kollárovi.
❗️Pokiaľ ide o eurofondy, ministerstvo má dnes neporovnateľne lepšie výsledky, ako keď bol úrad riadený stranou Hlas. Práve preto si zamestnanci s dlhoročnými skúsenosťami osobitne od strany Hlas nezaslúžia takéto útoky a šírenie nenávisti. Na porovnanie, pod vedením Petra Pellegriniho skrachoval jeden celý operačný program pre výskum a inovácie a prepadlo 150 miliónov eur, ktoré dnes chýbajú slovenským vedcom. Raši s Pellegrinim zbabrali utajené IT projekty, na ktoré sa daňoví poplatníci budú musieť vyskladať sumou 50 miliónov eur a za ich vlády sme boli na poslednom mieste v čerpaní eurofondov v celej EÚ. Súčasnému vedeniu ministerstva neprepadlo ani jediné euro, urobili sme najväčšiu reformu eurofondov v histórii Slovenska a v IT sme odstrihli oligarchov od rozprávkových ziskov.

ZDROJ: Facebook/Veronika Remišová

ZDROJ FOTO: Facebook/Veronika Remišová