Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril nespokojnosť so sankciami

Autor: Redakce

Nové sankcie Európskej únie postihujúce dovoz ruského zlata, veľkú ruskú banku Sberbank, nacionalistický motorkársky gang Noční vlci a hercov podporujúcich prezidenta Vladimira Putina, považuje ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj za nedostatočné.

„Tlak na Rusko je doslova otázkou záchrany života. Každodenné otáľanie, slabosť, rôzne spory či návrhy na „pacifikáciu“ agresora na úkor obete – to sú noví zabití Ukrajinci. Toto sú nové hrozby pre každého na našom kontinente,“ uviedol Zelenskyj.

Najnovšie sankcie posilňujú účinnosť doterajších šiestich balíkov sankcií EÚ proti Rusku za jeho inváziu na Ukrajine, schválilo vo štvrtok 27 členských štátov EÚ.„Posilňujúce, predĺžené sankcie EÚ proti Kremľu“ vysielajú „Moskve silný signál: budeme udržiavať veľký tlak tak dlho, ako bude treba,“ uviedla Ursula Von der Leyenová k sankciám.

Zelenskyj mal pre Guardian uviesť aj to, že nedostatočné sankcie prijalo Európska únia kvôli strachu z odpojenia dodávok plynu z Ruska, pred nadchádzajúcou vykurovacou sezónou.

ZDROJ: teraz.sk
ZDROJ FOTO: teraz.sk