Tragická nehoda poľského autobusu! Prezidentka zaslala prezidentovi Dudovi sústrastný telegram

Autor: Lukáš Veselý

Zuzana Čaputová zaslala v sobotu sústrastný telegram poľskému prezidentovi Andrzejovi Dudovi. Odohrala sa totiž tragická havária poľského autobusu v Chorvátsku, ktorá si vyžiadala obete na životoch i desiatky zranených. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

„V mene občanov Slovenskej republiky prezidentka v telegrame vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala skoré uzdravenie,“ spresnil hovorca.

K nehode poľského autobusu došlo v sobotu v ranných hodinách na diaľnici A4 smerom na chorvátske hlavné mesto Záhreb. Vozidlo zišlo z cesty, pričom o život prišlo dovedna 12 ľudí a ďalších 32 utrpelo zranenia. Stav najmenej piatich zranených je vážny, uviedli chorvátske médiá. Podľa servera Večernji.hr sa v autobuse nachádzalo 44 ľudí, ktorí smerovali na katolícke pútnické miesto Medžugorie v Bosne. Medzi pútnikmi sa nachádzali aj traja kňazi a šesť rehoľných sestier.

Polícia doposiaľ neuviedla oficiálnu príčinu tragickej nehody, neoficiálne sa však pracuje s verziou, že vodič s najväčšou pravdepodobnosťou zaspal za volantom, uviedli chorvátske médiá.

 

ZDORJ: TASR

ZDROJ FOTO: FB Zuzana Čaputová