Toto obvinenie je veľmi vážne, korupcia je zlo! Predsedníctvo strany rozhodlo a naďalej sa chce uchádzať o dôveru voličov

Autor: Redakce
Na snímke plénum poèas 63. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 30. marca 2022. Poslanci Národnej rady (NR) SR zaèali v stredu krátko predpoludním rokova o opoziènom návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (O¼ANO) z funkcie. Mimoriadnu schôdzu inicioval Smer-SD. Na rokovanie prišli okrem Mikulca aj viacerí èlenovia vlády vrátane premiéra Eduarda Hegera (O¼ANO). Pod¾a opozície minister nezvláda riadenie uteèeneckej krízy vyvolanej vojnou na Ukrajine a zveril ho menším súkromným firmám. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Predsedníctvo strany Dobrá voľba a Umiernení v pondelok na svojom mimoriadnom zasadnutí rozhodlo o pozastavení členstva Rudolfa Kusého v strane. 


Za pozastavenie členstva hlasovali všetci prítomní členovia predsedníctva. Na pondelkovom brífingu o tom informoval predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker. Ten vyjadril veľké znepokojenie nad obvinením Kusého z korupcie. „Toto obvinenie je veľmi vážne, korupcia je zlo,“ uviedol Drucker s tým, že zároveň plne rešpektuje prezumpciu neviny. Podľa Druckera je úlohou predsedu aj predsedníctva strany ukázať verejnosti, že situáciu berú vážne. „Dnešné rozhodnutie predsedníctva považujeme za nevyhnutnú podmienku, aby sme sa ako strana Dobrá voľba a Umiernení naďalej vôbec mohli uchádzať o dôveru voličov,“ skonštatoval.

Predsedníctvo bolo zároveň dodatočne informované, že mediálna agentúra, s ktorou kandidát spolupracoval, po obdržaní oneskorených a dodatočných faktúr od dodávateľov a kontrole ich relevantnosti eviduje neuhradené výdavky. Vo vzťahu k strane Dobrá voľba a Umiernení ide približne o 41-tisíc eur. „Dôvodom sú dodatočné dodávateľské faktúry, predovšetkým ide o náklady na online reklamu v posledných dňoch a inzerciu,“ poznamenal Drucker s tým, že o existencii tohto záväzku nemali informácie. „O vzniknutej situácii už rokujeme s Kresťanskodemokratickým hnutím a hnutím Sme rodina, ktoré kandidatúru pána Kusého finančne podporili,“ doplnil. Strana Dobrá voľba a Umiernení doteraz prispela na kampaň cez transparentný účet sumou 105-tisíc eur. Podľa Druckera je strana ako jeden z piatich koaličných partnerov pripravená svoj podiel uhradiť. Neúspešný kandidát na primátora Bratislavy a bývalý starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Podľa vyšetrovateľa si mal vypýtať úplatok vo výške 150-tisíc eur. Rudolf Kusý sa podľa svojej obhajkyne Evy Mišíkovej necíti byť vinným. Policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali Kusého 16. novembra v rámci protikorupčnej akcie s názvom Development. Neúspešný kandidát na primátora Bratislavy je po prepustení zo zadržania stíhaný na slobode.


ZDROJ: webnoviny.sk

ZDROJ FOTO: Facebook