Táto nominácia nevzbudzuje len nedôveru, ale je aj výsmechom do tváre všetkým, uviedol Gröhling

Autor: Redakce
Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) prichádza na rokovanie 86. schôdze vlády SR v Bratislave 22. júna 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Exminister školstva Branislav Gröhling (SaS) stojí za Študentskou radou vysokých škôl (ŠRVŠ) a apeluje na poslankyňu OĽANO Máriu Šofranko, aby odstúpila z Rady Fondu na podporu vzdelávania.


"Cieľom novely zákona o Fonde na podporu vzdelávania bolo zabezpečiť najmä efektívnejšiu kontrolu verejných financií. V žiadnom prípade som neočakával, že namiesto experta na financie, ktorého malo menovať ministerstvo financií, sa Igor Matovič rozhodne nominovať jednotku kandidátky OĽANO," uviedol Gröhling. Táto nominácia nevzbudzuje podľa neho len nedôveru, ale je aj výsmechom do tváre všetkým poctivým študentom. Očakával, že si poslankyňa OĽANO uvedomí konflikt záujmov a odíde sama. "Ak sa tak ale neudeje, plne stojím za Študentskou radou vysokých škôl a žiadam ministerstvo financií, aby bola Šofranko okamžite odvolaná," uviedol podpredseda SaS.

ŠRVŠ v stredu (25. 1.) uviedla, že je pohoršená nad prístupom a zaobchádzaním so študentskými nominantmi v Rade Fondu na podporu vzdelávania zo strany nominantov ministra financií a ministra školstva. Žiadajú odvolanie Šofranko z tejto rady. Svoju pozíciu v rade nevníma Šofranko ako konflikt záujmu. To, že je aj členkou školského parlamentného výboru, je podľa nej výhodou. Problém vidí v tom, že vo fonde prebieha výberové konanie na pozíciu riaditeľa fondu. Traja členovia rady fondu menovaní ŠRVŠ chceli, aby sa novým riaditeľom Fondu na podporu vzdelávania stal Roman Maroš. Zvyšní traja členovia boli proti. Podľa slov Šofranko Maroš nemá morálnu zdatnosť vykonávať tak zodpovednú funkciu, poukazovala pritom na jeho minulosť.


ZDROJ: info.sk
ZDROJ FOTO: Facebook